Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: dlaczego remont chodnika na ulicy 3 maja nie został dokończony?

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2019.02.25 09:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:04 )
Mieszkańcy ulicy 3 maja w Tarnowie pytają, dlaczego magistrat nie dokończył remontu chodnika na ich osiedlu. W liście skierowanym do Radia Kraków, żalą się, że urzędnicy zlecili naprawę tylko 1/3 całej długości ścieżki wiodącej wzdłuż szkoły podstawowej numer 18. Pozostała część, która pamięta jeszcze połowę lat 60., jest nierówna, dziurawa i niebezpieczna - żalą się mieszkańcy.

Zdjęcia do słuchacza RK

- Ten stan zagraża bezpieczeństwu. Mieszka tu wiele starszych osób, chodzą tu dzieci. Po ciemku jest tu ryzykownie. Dziecko idzie wieczorem i nie widzi. Często się potykamy, upadamy. Można złamać rękę - mówią okoliczni mieszkańcy.

Magistrat tłumaczy, że właścicielem kilkudziesięciu metrów chodnika jest... Agencja Mienia Wojskowego, a zgodnie z prawem gmina nie może inwestować swoich pieniędzy na terenie, który do niej nie należy. Miasto już raz prosiło AMW o przekazanie terenów. Agencja jednak nie wyraziła na to zgody. 

Magistrat planuje po raz drugi negocjować z Agencją możliwość nabycia tej działki, ale jak udało się ustalić Radiu Kraków, od listopada ubiegłego roku tym terenem zarządza Wspólnota Mieszkaniowa zarządzająca pobliskimi blokami mieszkalnymi. AMW i wspólnota zawarły porozumienie, w ramach którego to właśnie wspólnota - a nie miasto - otrzymała pobliskie tereny (wraz z chodnikiem) w dzierżawę. 

Zdjęcia do słuchacza RK

 

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1280520

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię