- Wykonawca prowadził dodatkowe badania. Pod koniec maja były jeszcze ulewne deszcze. To znowu przesunęło prowadzenie badań i prac projektowych. Według najnowszej koncepcji planujemy, że prace rozpoczną się w wakacje, żeby do końca roku można było umożliwić przejezdność pod tym obiektem. Zależy nam na terminie i na tym, żeby specjalistyczne zabezpieczenie przed wodami gruntowymi było prawidłowe, bezpieczne i skuteczne. Ma być też trwałe, żeby służyło na długie lata - wyjaśnia Dorota Szalacha z Polskich Linii Kolejowych. 

Na razie jednak wykonawca wciąż uzgadnia projekt budowy izolacji przeciwodnej pod wiaduktem na alei Tarnowskich. Magistrat i gestorzy sieci chcieliby, żeby znajdowały się powyżej wanny szczelnej żeby w razie awarii był do nich łatwiejszy dostęp. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)