Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ruszyła budowa zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 13:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Władze województwa, samorządu lokalnego oraz wykonawca inwestycji wbili symboliczną "pierwszą łopatę" na placu jego budowy

www.skrzyszow.plZbiornik ma powstać w ciągu niespełna 2 lat, jego przewidywana powierzchnia to 18,3 ha. Ma przyczynić się poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego oraz pomóc zabobiegać podtopieniom pól i gospodarstw w szczególnie narażonym na skutki powodzi powiecie tarnowskim.
Zapora i zbiornik pod względem administracyjnym położone będą na terenie wsi Skrzyszów i Szynwałd w gminie Skrzyszów. Taka lokalizacja zapory pozwala na retencjowanie wody odpływającej dwiema odnogami potoku.
Prace budowlane obejmą wykonanie zapory, wieży żelbetowej, profilowanie koryta oraz instalację systemu ostrzegania na wypadek awarii zapory i aparatury kontrolno – pomiarowej. Okolice zbiornika zostaną zalesione i zakrzewione. Wybudowane zostaną również dwie drogi eksploatacyjne oraz linia energetyczna doprowadzająca energię potrzebną do oświetlenia zbiornika oraz zasilana urządzeń.
Planowany koszt to 19,9 mln zł z czego uzyskane z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanie wynosi 16,8 mln zł .
Planowany termin zakończenia inwestycji to 28.02.2014 r.

(aw/ Biuro Prasowe UMWM )

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię