Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Region tarnowski ponownie walczy z wodą

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2013.06.12 08:28 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:32 )
Biała przekroczyła stany ostrzegawcze w Tuchowie, Golance i w samym Tarnowie, po nocnych opadach deszczu zalenych jest kilkadziesiąt gospodarstw na terenie całego powiatu.

Wątok w Tarnowie, fot. P.Topolski

Duża woda w Tarnowie
Kolejne podtopienia w Skrzyszowie

Powiat tarnowski ponownie walczy z woda, po nocnych opadach deszczu podniosła się woda w rzekach przepływających przez nasz region, na Białej stan ostrzegawczy przekroczony jest w Golance , w Tuchowie i w Tarnowie.

W Tarnowie ponownie nieprzejezdny jest wiadukt przy ulicy Tuchowskiej, ma to zwiazaek z rosnącym poziomem wody w Wątoku. W związku z zamknięciem ul. Tuchowskiej, wytyczono objazd ulicami Zamkową, Tuwima, al. Tarnowskich, Dąbrowskiego i Ziaji. Wiadukt może być nieczynny jeszcze co najmniej kilka godzin.

Utrudnienia także przy al. Jana Pawła - to zjazd z autostrady w kierunku Rzeszowa. Ulica zwężona jest do jednego pasa ruchu na skrzyżowaniu z ul. Długą.

Strażacy interweniują także przy ulicy Spytki oraz Rzecznej tam - tam przecieka wał przeciwpowodziowy na Watoku i woda zalewa posesje.


Niestety w wielu miejscach regionu nadal pada i opady maja się utrzymać przez cały dzisiejszy dzień. Lista podtopionych terenów jest długa. Na terenie gminy Ciężkowice rano ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe mówi Wojciech Mik z centrum zarządzania kryzysowego w tarnowskim starostwie

- Zalanych zostało ponad 100 budynków mieszkalnych i gospodarczych, woda podmyła lub zalała także 20 km dróg i uszkodziła 4 mosty, niestety prognozy mówią że będzie nadal padać. Zamknięta jest droga gminna na Tursk, a w samych Cięzkowicach ulica Nadbrzeżna . W gminie Gromnik nieprzejezdna jest lokalna droga na Golankę, Potopiona została droga powiatowa relacji Jadowniki Mokre – Wał-Ruda, w miejscowości Jadowniki Mokre. W Radłowie podtopiony został stadion miejski. Trudna sytuacja także w gminie Żabno tam wylała Żabnica i podtopione zostały budynki w miejscowościach Łęg Tarnowski i Kłyż.

Z woda walczy także Skrzyszów - tam zalanych zostało 5 posesji a także podtopiony został Ośrodek Zdrowia i Przedszkole.

Dąbrowscy strażacy w nocy interweniowali w gminie Olesno , Dąbrowa Tarnowska i w gminie Bolesław w tej ostatniej jest ok 60 zalanych gospodarstwa, do kilku nie można dojechać.


(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię