Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

PSL interweniuje u Premiera w sprawie sprzedaży tuchowskiego szpitala

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2012.05.23 06:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Posłowie uważają że starostwo tarnowskie nie powinno sprzedawać budynku bez przetargu i po tak niskiej cenie

fot. www.czt.com.pl

Dzisiaj w tarnowskim starostwie odbędzie się sesja Rady Powiatu podczas której radni zadecydują o sprzedaży budynku szpitala w Tuchowie działającej tam spółce pracowniczej .
Tuchowska placówka została sprywatyzowana ale pomieszczenia w których znajduje się szpital nadal są własnością powiatu. Starostwo przymierza się jednak do sprzedania budynku.
Fakt, że zarząd powiatu, pod przewodnictwem PiS chce to zrobić bez przetargu, budzi sprzeciw ludowców.  "To hipokryzja" - uważa poseł PSL Andrzej Sztorc. Poseł dodaje, że wystosuje w tej sprawie interpelację do premiera, z prośbą o sprawdzenie zamiarów samorządowców.
Według polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, zaniżona została także kwota, za którą powiat chce sprzedać budynek, czyli 5 milionów złotych.
(Marcin Tumidajski/aw)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię