- A
- A
- A
Po kilku miesiącach przerwy zaczął się ponowny montaż dachu na hali Jaskółka
W czerwcu ubiegłego roku okazało się, że z winy wykonawcy montowana konstrukcja niebezpiecznie się wygięła. Konieczna była wymiana całego dachu. To spowodowało znaczne opóźnienia w remoncie całej hali, która miała być gotowa jesienią 2018 roku.- Wykonawca przywiózł nową konstrukcję dachu. Rozpoczął się montaż. Trzy dźwigary już stoją na konstrukcji. Widać z ulicy, że coś w końcu tam powstaje - wyjaśnia Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Tymczasem wykonawca, firma Budimex, zdecydowała się na drodze sądowej rozstrzygnąć spór z miastem dotyczący przesunięcia terminu zakończenia remontu hali. Budowlańcy poprosili o przesunięcie terminu zakończenia remontu o 328 dni. Miasto nie widzi podstaw do tak długiego oczekiwania. Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta Tarnowa Rafał Nakielny twierdzi, że wszystkie prace można zakończyć najpóźniej w wakacje.
O wszystkim zadecyduje krakowski sąd. Dodajmy, że dziennie Budimex jest obciążany karą 50 tysięcy złotych za niewykonanie remontu w terminie. Zgodnie z umową łączna kara nie może jednak przekroczyć 15% wartości kontraktu, czyli około 9 milionów złotych, co przekłada się na około 180 dni opóźnienia. Po ewentualnym przekroczeniu tego okresu kary nie będą naliczane.
(Marcin Golec/Bartek Maziarz/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
07:34
Tajemnica Parku Sanguszków. Naukowcy szukają mogił dwóch niemieckich żołnierzy
-
07:13
Weekendowe kontrole w centrum Krakowa. Strażnicy odnotowali 149 wykroczeń
-
06:48
Sanah przetarła szlak. Kraków chce więcej imprez na stadionie
-
06:25
Poważny wypadek na trasie z Wieliczki do Gdowa. Jedna osoba ranna
-
06:06
Małopolska po nocnych burzach. Ponad 200 interwencji, kolejne opady przed nami
-
20:06
Wybory prezydenta Krakowa. Zarejestrowano 24 komitety wyborcze
-
18:46
Anna Dymna wspomina Jana Frycza. "Takiego drugiego nie ma"
-
17:34
Montaż mebli kuchennych: Ile naprawdę zaoszczędzisz, robiąc to samemu?
-
16:57
To tu będzie kręcony serial "Noce i Dnie"
-
16:56
Darmowy autobus w Tarnowie zostanie na dłużej? Miasto podsumowuje pierwsze testy
-
16:48
Gdzie szukać pomocy za granicą?
-
16:33
Ukraińcy i Polacy walczyli ramię w ramię. Dlaczego zabrakło ich na defiladzie?
-
16:16
Czy w życiu wszystko musi być po coś?
-
15:31
"Był przykładem żydowskiej miłości do Polski. Nieodwzajemnionej miłości". Setna rocznica urodzin prof. Mańkowskiego
-
15:26
Nie żyje Jan Frycz. Miał 72 lata
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 9. - Kraków leczył wodą. Historia dwóch zapomnianych uzdrowisk
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 8. - Zniknęły rodzinne apteki. Jak PRL zmienił farmację w Krakowie
-
15:05
Dieta a zdrowa skóra. Fakty, mity i to, co naprawdę działa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze