- To są wyniki badań próbek pobranych po 3 dniach od wykrycia pierwszego zakażenia, a więc sytuacja może się jeszcze zmienić. Po siedmiu dniach badania powtórzymy - przyznaje starosta tarnowski, Roman Łucarz i zaznacza, że pensjonariusze oraz pracownicy DPSu w Sieradzy, u których wykryto niedawno koronawirusa, czują się dobrze. W poważnym stanie jest natomiast 65-letnia pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej, u której jako pierwszej wykryto COVID-19.

We wtorek poinformowano także o 1 nowym wykrytym przypadku koronawirusa u mieszkańca Tarnowa. Jak poinformowała wiceprezydent Dorota Krakowska to 65-letni mężczyzna, który nie miał żadnych objawów, ale wybierał się na turnus rehabilitacyjny, dlatego przeszedł obligatoryjne badanie, które wykazało u niego COVID-19.

Dwa nowe przypadki wykryto w Powiecie Dąbrowskim. W związku ze wzrostem zachorowań Urząd Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej przeszedł na telefoniczną obsługę mieszkańców. Jak już informowaliśmy, do odwołania zamknięty jest także Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, którego jeden z pracowników choruje na COVID-19.

Z kolei Centrum Zdrowia Tuchów, u którego 6 pracowników laboratorium wykryto koronawirusa przekonuje, że realizuje wszystkie świadczenia.

- Potwierdzenie wirusa SARS-CoV-2 u personelu laboratorium analitycznego nie ograniczyło porad i zabiegów realizowanych przez spółkę. Są one nadal wykonywane z zachowaniem wszystkich standardów zabezpieczeń epidemicznych. Osoby, które miały kontakt z pacjentami są zdrowe - podkreśla dyrektor medyczny Centrum Zdrowia Tuchów lek. Jacek Cehak.

Znane są już wyniki badań personelu, który bezpośrednio zajmował się pobieraniem materiału do badań. Wśród tych osób nie ma ani jednego pozytywnego przypadku.

Sześć osób, u których potwierdzono nosicielstwo wirusa, pracowało na zapleczu laboratoryjnym, przy wykonywaniu badań pobranego wcześniej materiału. Obecnie osoby te przebywają w izolacji domowej. Tuchowska analityka pracuje, korzystając z zasobów partnerów i podwykonawców - podano w komunikacie Centrum Zdrowia Tuchów.

 

(Bartek Maziarz/jp)

 

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.