Umowa na budowę obwodnicy Tuchowa została podpisana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". To oznacza, że wykonawca najpierw musiał uporać się z uzyskaniem wszystkich pozwoleń i z przygotowaniem projektu nowej drogi. Właśnie tutaj pojawiło się dużo problemów, przede wszystkim na etapie uzgodnień z Wodami Polskimi i PKP w sprawie ochrony przeciwpowodziowej. Wszystko przez to, że trasa przebiega przy rzece Białej.

Ostatecznie wraz z końcówką ubiegłego roku udało się uzyskać wszystkie pozwolenia wodno-prawne i złożyć wniosek o zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej.

Jak przyznała w rozmowie z reporterką Radia Kraków burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, wykonawca liczy, że uzyskanie tej zgody zajmie mu 3 miesiące. Pierwsza łopata na budowie obwodnicy Tuchowa mogłaby więc wreszcie zostać wbita w marcu tego roku. Sama trasa gotowa byłaby pod koniec 2021 roku.

Obwodnica Tuchowa to jedna z najkrótszych małopolskich obwodnic, ale i jedna z najdroższych. Niespełna 3-kilometrowa trasa kosztuje ponad 60 milionów złotych. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)