"Nawierzchnia składa się z luźnym kamieni, kolein i dziur. Samochody nie są w stanie bezpiecznie się poruszać. Nie są w stanie skręcić w lewo w ulicę Okrężną, ani z Okrężnej w lewo w Lwowską. Karetki jadące do szpitala wręcz skaczą jak na jakimś rajdzie. W tej chwili mamy znacznie zmniejszone natężenie ruchu pojazdów. Nie wyobrażam sobie co będzie dalej kiedy pojazdy wrócą na ulicę Lwowską w pełnym natężeniu. Uważam, że miasto powinno natychmiast zareagować i zabezpieczyć bądź zmodernizować chociażby nawierzchnię samego skrzyżowania. Ponieważ nie da się tam bezpiecznie jeździć. Taka sytuacja, która w tej chwili panuje jest po prostu nieakcpetowalna i jako mieszkaniec żądam od miasta zdecydowanych działań żeby można się tam było bezpiecznie poruszać"  - przekonywał pan Marcin, który codziennie przejeżdża przez zdemontowane rondo na ulicy Lwowskiej.

Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków, że drogowcy przygotowują się do przywrócenia tam ronda. Jak jednak przyznaje nie jest to na razie możliwe bo teren jest nadal we władaniu firmy Strabag - trwa bowiem inwentaryzacja wykonanych prac. Potrzebna chociażby do ogłoszenia przetargu na dokończenie rozbudowy ulicy Lwowskiej.

Zdaniem dyrektora Michałka sprawa nie jest jednak tak pilna jak twierdzą mieszkańcy bo jak mówi "natężenie ruchu jest znacznie mniejsze niż to było dotychczas" i nie zauważa tam spiętrzeń czy problemów z przejazdem. "Będziemy się jeszcze bacznie przyglądali temu rozwiązaniu, które tam teraz funkcjonuje. Ale wszystko wskazuje na to, że zostanie tam wprowadzone z powrotem rondo".

Może się tak jednak stać, że rondo na ulicę Lwowską wróci dopiero w momencie zwiększenia natężenia ruchu, kiedy nie będzie od tego odwrotu.

Na razie tarnowscy drogowcy mają inne zmartwienia. Muszą ogłosić przetarg na dokończenie rozbudowy ulicy Lwowskiej, a do tego potrzebna jest inwentyrazja dotychczas wykonywanych prac. Zarząd Dróg i Komunikacji musi też już po raz kolejny uprosić zgodę na przedłużenie terminu rozliczenia dotacji na inwestycje.

Dyrektor ZDiK Artur Michałek powiedział Radiu Kraków, że przetarg na dokończenie prac powinien zostać ogłoszony przed wakacjami. Ale prace na wylotówce z Tarnowa na wschód na pewno przedłużą się do przyszłego roku.

 

O rozwiązaniu umowy na remont ulicy Lwowskiej pisaliśmy też TUTAJ

 

(Bartek Maziarz/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.