Malowidło można już oglądać na ścianie budynku należącego do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika przy Goldhamera 32 - na wprost Akademii Nauk Stosowanych.

Dyrektor szkoły Sławomir Sus podkreśla, że mural powstał w ramach obchodów 150. rocznicy urodzin wynalazcy:

Zapewne państwo kojarzycie w różnych miastach i też w Tarnowie różnego rodzaju murale, to nowoczesna forma prezentowania czy postaci, czy dorobku. Po analizie naszych możliwości finansowych, możliwości architektonicznych, wskazaliśmy właśnie taką formę przy Goldhamera. Południowa ściana jest bardzo widoczna jeśli chodzi o przemieszczających się w tej okolicy ludzi

Mural powstał z inicjatywy szkoły oraz fundacji Szczepanika przy wsparciu Rad Osiedli Starówka, Piaskówka oraz Naczelnej Organizacji Technicznej w Tarnowie.

Projekt został wybrany w konkursie spośród trzech, które zostały zgłoszone. Wygrała wizja Marcina Czaji z firmy "Klawy projekt", przedstawiająca Szczepanika w gabinecie otoczonego swoimi wynalazkami. Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowani na piątkowe popołudnie, ale już go można oglądać na ścianie budynku przy ulicy Goldhamera 30, na wprost Akademii Nauk Stosowanych.