Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Minister Gowin: nie ugnę się pod żądaniami przewodników

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 13:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Ostateczny projekt ustawy deregulacyjnej będzie gotowy po 20 czerwca. Zapowiedział to podczas XII Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Tarnowie, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin

Mimo protestów przewodników turystycznych, Gowin nie zmieni zdania w ich sprawie. Minister podtrzymał za to zapowiedź łagodniejszego potraktowania taksówkarzy.
"Jeżeli chodzi o przewodnika turystycznych, nie ma żadnego wyłomu, podtrzymujemy nasze propozycje aby to był zawód, do którego dostęp - poza przewodnikami wysokogórskimi - był całkowicie otwarty. Jeżeli chodzi o taksówkarzy, tutaj zaproponowaliśmy rzeczywiście pewne rozwiązania kompromisów, będące efektem naszych konsultacji ze środowiskiem samorządowców, którzy poprosili aby w tych sprawach decyzje rząd pozostawiał w ich rękach - w rękach prezydentów miast, czy burmistrzów" - tłumaczył Gowin.
W Polsce jest 380 zawodów, których uprawianie wymaga uzyskania uprawnień państwowych lub korporacyjnych. Pierwsza transza deregulacyjna obejmie 49 profesji. Ministerstwo Sprawiedliwości przewiduje, że dzięki temu powstanie od 50 do 100 tysięcy nowych miejsc pracy.Minister Jarosław Gowin przyznał, że ministerstwo pracuje już nad listą kolejnych 200 zawodów, które miałaby objąć deregulacja.


(Bartek Maziarz/jp)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię