Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kibice i piłkarze Wisły pomagają tarnowskim Jaskółkom

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.05.25 05:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Te dwie drużyny dzieli ogromna przepaść, łączy za to przyjaźń kibiców. Dlatego Wisła Kraków rozegra towarzyskie spotkanie z będącą w tragicznej sytuacji finansowej trzecioligową Unią Tarnów. Dochód z wtorkowego spotkania zostanie przeznaczony na wsparcie piłkarzy tarnowskich Jaskółek stojących u progu awansu do II ligi.

Koneferencja prasowa przed meczem Unii z Wisłą. Od lewej rzecznik Wisły Adrian Ochalik, ambasador Białej Gwiazdy Maciej Żurawski, wiceprezes Wisły Jacek Bednarz oraz prezydent Ryszard Ścigała (fot. P.Topolski - www.tarnow.pl)

Mecz towarzyski między Unią Tarnów i Wisłą Kraków to inicjatywa zaprzyjaźnionych ze sobą kibiców obu drużyn wsparta przez krakowski klub. Biała Gwiazda ma przyjechać na wtorkowy mecz z Unią w swoim najsilniejszym składzie po to żeby przyciągnąć na trybuny jak największą liczbę kibiców. co ma przyciągnąć na trybuny jak największą liczbę kibiców. Cały dochód z tego spotkania zostanie przeznaczony na wsparcie tarnowskiego klubu, który mimo bardzo dobrej postawy swoich piłkarzy wciąż jest w tragicznej sytuacji finansowej - "Ten mecz ma pokazać, że piłka nożna jest potrzebna w Tarnowie. Nasi chłopcy, którzy od kilku miesięcy grają za darmo są u progu awansu do II ligi co mogą sobie zapewnić już w najbliższym meczu z Limanovią. Wierze, że tak się stanie i mecz z Wisłą będzie okazją do świętowania, a także zainteresowania losami naszego klubu" - powiedział Radiu Kraków szef sekcji piłkarskiej tarnowskich Jaskółek Marcin Ćwikliński.
Podobne nadzieje wyrażał wiceprezes Wisły Kraków do spraw sportowych Jacek Bednarz. "Bardzo jest nam miło, że przy okazji naszego pobytu dla samej Unii Tarnów to będzie moment w którym otrzyma ona mam nadzieję też szczególny sygnał od władz miasta o wsparciu. My jako przyjaciele jesteśmy zainteresowani tym aby Unia pięła się do góry" - podkreślał Bednarz.
Już do organizacji samego meczu Unii z Wisłą aktywnie włączyło się miasto Tarnów - podkreślali przedstawiciele klubu. Prezydent Ryszard Ściała dodał, że tarnowskie jaskółki dostaną 28 tysięcy złotych na wakacyjne treningi, a także zapewnił o dalszym wsparciu klubu po awansie do II ligi.
Z kolei Jacek Bednarz podkreślał, że po awansie Unii do II ligi, klub ten mógł być bardzo cenny partnerem sportowym dla Wisły. "Piłkarze Białej Gwiazdy, którzy jeszcze nie zasługują na grę w pierwszej drużyny mogliby tu być wypożyczani czy też transferowani. Dlatego zależy nam na wysokiej pozycji tarnowskich Jaskółek" - mówił Bednarz.

Mecz Unii Tarnów z Wisłą Kraków 29 maja we wtorek o godzinie 18 na miejskim stanie w Tarnowie. Bilety cegiełki w cenie 10 złotych na wsparcie Unii są dostępne w siedzibie klubu za kompleksem basenowym w Tarnowie-Mościcach w godzinach od 8 do 17 oprócz soboty i niedzieli. Z kolei kibice Wisły w piątek będą mogli kupić bilety bezpośrednio w Krakowie. Od 17 do 19 będą dostępne w sklepiku kibica w starej hali Wisły.

Bilety będzie można także wygrać w poniedziałkowy poranek na tarnowskiej antenie Radia Kraków - 101 FM

(Bartek Maziarz)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię