Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Firma Podlim złożyła kolejny wniosek o upadłość

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2012.05.22 13:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
To juz drugie "podejście" do ogłoszenia upadłości tarnowskiej firmy

fot.www.poldim.com.plTarnowska firma Poldim, która budowała fragment autostrady z Brzeska do Wierzchosławic złożyła po raz drugi wniosek o ogłoszenie upadłości. "Pierwszy został już złożony kilka tygodni temu jednak sąd zwrócił go uznając że jest niekompletny. "Drugi wniosek jest w chwili obecnej sprawdzany przez sąd- mówi sędzia Tomasz Kozioł jeśli będzie prawidłowy pod względem formalnym sąd nada tej sprawie należyty bieg"
Firma ponownie zwróciła się o ogłoszenie upadłości układowej czyli takiej, która pomoże jej dogadać się z wierzycielami. Tarnowski Poldim ma długi przekraczające 100 mln złotych. Od poniedziałku firma rozpoczęła grupowe zwolnienia pracowników. Bez pracy zostanie ponad 400 osób. Dziś podwykonawcy, którzy pracowali dla Poldimu rozmawiali po raz kolejny w siedzibie generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zapłacie za wykonaną pracę. Ale do tej pory nie doszło do porozumienia.

(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię