- Jesteśmy w kontakcie ze służbami sanitarnymi. Sytuacja jest bardzo poważna. Ja mam nadzieję, że to niebezpieczeństwo bardzo się nie rozprzestrzeni, ale ryzyko jest ogromne. Jakby się udało ograniczyć zbędne kontakty przez najbliższy tydzień, to by pozwoliło opanować zagrożenie - mówi burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek.

Tymczasem w poniedziałek powinny być znane wyniki badań pensjonariuszy oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Tuchowie. Część z podopiecznych była na Mszy Świętej sprawowanej przez redemptorystów, u których pojawiło się ognisko Covid-19. 

- Pozostali uczestnicy tej uroczystości są w domowej kwarantannie i czekają na pobranie wymazu do badania. Pobrano też wymazy od pensjonariuszy i pracowników DPS Pogodna Jesień. Czekamy z niecierpliwością i obawą na te wyniki. Tam jest 47 pensjonariuszy i ponad 40 pracowników - przyznaje starosta Roman Łucarz.

W sumie na kwarantannie w powiecie tarnowskim jest 270 osób. 540 jest objętych nadzorem epidemicznym. 

Dobra wiadomość jest taka, że ponad 40 redemptorystów ma wynik ujemny. Koronawirusa potwierdzono u 12 duchownych, z czego 7 nie ma objawów, a pozostałych 5 ma je w stopniu umiarkowanym. 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)