Drewniany pochodzi właśnie z Żelichowa a Park Technologiczny i hala produkcyjna, która tam powstała, wybudowane zostały na jego rodzinnej działce, w miejscu, gdzie stał młyn jego dziadków.

Jak przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków, sam chciał zainwestować w rodzinnej miejscowości, między innymi po to, by wspierać w Polsce rozwój "zielonej energii".

- Tu będą powstawały magazyny energii. Będą produkowane też części medyczne. Jestem jednym z największych wykonawców robotów Da Vinci w Kalifornii. Prawdopodobnie część produkcji będzie tutaj - mówi Adam Drewniany.

Głównym rynkiem zbytu będzie na początek rynek amerykański. Park Technologiczny w Żelichowie pracuje już od kilku miesięcy. Zdobył już między innymi niezbędne certyfikaty medyczne. Zatrudnionych jest tam około 40 pracowników. 

Drewniany chce dalej rozwijać swój biznes w Żelichowie. Jak sam przyznaje, wykupił kolejne tereny, w sumie 10 hektarów. W przyszłym roku chce na tych terenach stworzyć między innymi zakład produkujący elektryczną wersję skutera OSA. Biznesmen wykupił już licencję na produkcje pod marką OSA.

- Kupiliśmy licencję. OSA będzie zmieniona. Lubię lekkie, delikatne motory. Tak będzie ona zrobiona. W 2025 roku będzie tu produkowanych 100-150 sztuk tygodniowo - mówi.

Już teraz Adam Drewniany zajmuje się produkcją pełnowymiarowych, miejskich, elektrycznych skuterów.

W Parku Technologii w Żelichowie ma także powstać hala produkcyjna, produkująca wiązki kablowe dla wielu sektorów, w tym motoryzacyjnego i medycznego. Zatrudnienie będzie mogło tam znaleźć blisko 100 osób. 

Biznesmen chciałby także przy Parku stworzyć punkt szkolący polskich inżynierów i programistów na amerykański rynek. Między innymi w tym celu podpisane zostało w Żelichowie porozumienie z Akademią Tarnowską.