W tym roku mieszkańcy będą mogli ćwiczyć już nie w jednej, ale w dwóch lokalizacjach. Do dobrze znanych zajęć organizowanych na osiedlu Piaskówka dołącza osiedle Jasna.
Treningi przygotowały rady osiedli we współpracy z instruktorami. Udział jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają, że nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu ani sportowego doświadczenia.
W każdy poniedziałek, środę i piątek na obiektach Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego odbywać się będą zajęcia biegowe oraz nordic walking. Z kolei we wtorki i piątki przy Szkole Podstawowej nr 8 zaplanowano ćwiczenia na matach, obejmujące m.in. wzmacnianie mięśni, stretching i zajęcia dla zdrowego kręgosłupa.
Cykl rozpocznie się w poniedziałek o g. 18 zajęciami power walking na obiektach TOSiR-u.
To szybki marsz angażujący całe ciało, szczególnie ramiona. Jeśli pojawią się osoby początkujące, tempo zostanie dostosowane do ich możliwości. W programie mamy power walking, zajęcia na matach, nordic walking oraz bieganie w różnych formach – od spokojnego slow joggingu po treningi interwałowe
mówi Agnieszka Duraj, koordynatorka projektu.
Jak podkreśla, do udziału wystarczą wygodne sportowe buty, strój i coś do picia: "Część uczestników zaczyna od naszych zajęć, a później kontynuuje aktywność samodzielnie. Są osoby, które zaczynały od slow joggingu, a z czasem przeszły do regularnego biegania. Niektórzy po kilku latach wystartowali nawet w swoich pierwszych maratonach".
Pierwsze zajęcia power walking odbędą się dziś (5 czerwca) o g. 18 na obiektach TOSiR-u przy ul. Wojska Polskiego.