- Sąd Rejonowy w Brzesku uznał winę oskarżonego, wymierzył mu karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł wobec niego środek karny zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji i świadczenie odszkodowawcze na rzecz pokrzywdzonego - wyjaśnia sędzia Tomasz Kozioł.


Ryszard Ścigała nie przyznawał się do winy. Przekonywał sąd, że poprosił jedynie o zachowanie przychylności dla inwestora, a nie konkretne działanie. Sąd ocenił jednak to jako przekroczenie uprawnień i skazał byłego prezydenta Tarnowa na 1,5 roku więzienia, mimo że prokurator wnioskował o karę w zawieszeniu. Wyrok jest nieprawomocny, a obrońca Ścigały już zapowiedział odwołanie. "Z całym przekonaniem twierdze, że Ryszard Ścigała jest niewinny" - powiedział Radiu Kraków mecenas Bogusław Filar.  

Co ciekawe, już po zatrzymaniu Ryszarda Ścigały w 2013 roku, ulica Kryształowa została wybudowana przez Polski Asfalt w wyższym standardzie, niż to wynikało z zamienionej dokumentacji. Wartość prac została wyceniona przez Polski Asfalt na 975 tysięcy złotych.

Ryszard Ścigała skazany na 1,5 roku więzienia

Piątek, 2021.09.17