"Kiedy autobus A przyjeżdża na przystanek, a wg rozkładu jazdy powinien on przyjechać wraz z autobusem B, to kierowca otrzyma w systemie informację o realnym przyjeździe autobusu B i rekomendację, np. poczekaj jedną minutę" - wyjaśnia Jerzy Wiatr, prezes MPK Tarnów.

Z takiego rozwiązania najbardziej zadowoleni będą pasażerowie - dodaje Wiatr. "Czegoś takiego nie ma nikt w Polsce" - mówi. 

Zobacz także: Akcja "Wielki Synchron" w krakowskiej komunikacji miejskiej


Takie algorytmy przesiadkowe będą dostępne na wybranych przystankach, na których najczęściej przesiadają się pasażerowie. Jak zapewnia prezes MPK - to od kierowcy będzie zależało, czy skorzysta z zaleceń autokomputera i poczeka na wahadłowy autobus, czy pojedzie dalej. Priorytetem zachowań ma być przede wszystkim punktualność i płynność komunikacji miejskiej.
 

Tarnów: niebawem w autobusach MPK pojawi się nowoczesny system kupowania biletów


 

(Marcin Golec/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.