Tutaj mamy w tym momencie osoby, które były po 4, 6 dni w drodze. Jest to miejsce, które pozwala im odetchnąć, wykąpać się, zmienić odzież, coś zjeść, przespać się.  Jest to miejsce tymczasowego pobytu, niemniej jednak nie ma tutaj określonych ram czasowych, które by ograniczały ich pobyt.Punkt tymczasowego pobytu uchodźców przy ulicy św. Anny w Tarnowie w centrum miasta działa przez całą dobę i może przyjąć ponad 100 osób.

Tarnów szacuje, że w mieście może przebywać około 300 uchodźców. Jak zapewnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, dzieci tych osób już teraz mogą liczyć na opiekę w szkołach i przedszkolach.

Każde dziecko w wieku szkolnym będzie przyjęte do szkoły i będzie objęte nauką. Oczywiście będą specyficzne potrzeby edukacyjne, bo zdecydowana większość nie zna języka polskiego, więc będą musiały dostać asystentów, ale to wszystko jest już opanowane.  Również w przedszkolach będą dwujęzyczne oddziały, więc mona być spokojnym. Dzieci ukraińskie już zostały objęte wsparciem edukacyjnym.Tarnów planuje także zorganizować w sobotę o godzinie 15 spotkanie dla wszystkich chętnych uchodźców, żeby ich ze sobą zintegrować i przekazać najważniejsze informacje. Natomiast jutro przy ulicy Wałowej 37 w Tarnowie zostanie uruchomiony punkt, w którym uchodźcy będą mogli odebrać żywność oraz środki higieny.