Za oknami trwa złota polska jesień, a my mamy przyjemność zaprosić na trzecią serię spotkań warsztatowych w ramach cyklu Plamka żółta. Spotkania z fotografami i fotografkami, odbywające się pod hasłem „Fotografia – pokazać niemożliwe”, poświęcone są nieoczywistym rewirom fotografii i pozwolą na przyjrzenie się z bliska metodom pracy współczesnych artystów. W trzeciej odsłonie cyklu naszymi gościniami będą: Anna Orłowska, Irenka Kalicka i Laura Makabresku (właśc. Kamila Kansy).

3 listopada 2021, godz. 18.00

Irenka Kalicka

Irena Kalicka (ur. 1986) – artystka, fotografka. W pełnych groteski, inscenizowanych zdjęciach porusza tematy związane z przemocą, wykluczeniem, cielesnością. Z dużą dozą czarnego humoru i maskarady wyraża swój sprzeciw wobec nietolerancji i napiętnowaniu mniejszości. W swojej twórczości niejednokrotnie wykorzystuje motywy z mitologii i sztuki dawnej, z niepokojem przygląda się nacjonalistycznym nastrojom we współczesnej Polsce . Absolwentka Łódzkiej Filmówki. Dyplom licencjacki obroniła w 2010 roku pod kierunkiem prof. Grzegorza Przyborka, dyplom magisterski w 2013 roku, pod kierunkiem prof. Józefa Robakowskiego i dr hab. Krzysztofa Pijarskiego.

Autorka wystaw indywidualnych Z Igły widły (Fundacja Profile w Warszawie, 2020), Dożynki (Bunkier Sztuki w Krakowie, 2019), Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba (Fundacja Profile w Warszawie, 2016), Koń jaki jest, każdy widzi (Galeria F.A.I.T. w Krakowie, 2015), Gęsia skórka (Fundacja Profile w Warszawie, 2014), I did not have sexual relations with that woman (Galeria SKI w Krakowie, 2014, w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie), Autoportret negatywny (Galeria Pauza w Krakowie, 2012), Totalizator (Galeria AS w Krakowie, 2012). Brała udział w wystawach zbiorowych w najważniejszych ośrodkach sztuki współczesnej w Polsce. Jej prace prezentowane były w trakcie festiwali fotograficznych w kraju (TIFF Festiwal we Wrocławiu, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Fotofestiwal w Łodzi) oraz za granicą, m.in. w Kolonii, Bratysławie, Rydze, Arles, Paryżu. Kalicka mieszka i pracuje w Krakowie.

Ważne informacje:

• Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży licealnej oraz osób dorosłych.

• Czas trwania: ok. 2 godz.

• Cena: 30 zł za jedno spotkanie lub 80 zł za 3 spotkania (cały cykl tematyczny).

• Liczba miejsc w grupie: 15 osób (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).

• Warsztaty odbywają się w formule online na platformie Cisco Webex.

• Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila tytułu oraz daty interesujących Państwa warsztatów.

• Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na podany nam adres mailowy:

- nr konta bankowego, na które należy dokonać opłaty;

- link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów;

- instrukcję logowania.

• Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl.

• W przypadku nieobecności na warsztatach online nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.

• Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w warsztacie online bilety zakupione przez Internet nie podlegają zwrotowi.