Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały na wyjeździe turecki Mersin 83:74 (22:13, 21:26, 21:16, 19:19) w meczu 13. kolejki grupy A Euroligi. Mistrzynie Polski odniosły czwarte zwycięstwo w rozgrywkach.

Dzięki temu zwycięstwu, mistrzynie Polski na pewno nie zakończą tegorocznej przygody w międzynarodowych pucharach na fazie grupowej Euroligi. Co prawda nie awansują do dalszych gier w tych rozgrywkach, ale wystąpią jeszcze w Pucharze Europy.

Na początku celnie rzuciła spod kosza Danielle Marie Robinson, a po chwili celną "trójką" popisała się Nevin Nevlin i w 3. minucie było 5:2 dla gospodarzy. Jednak niecałe 90 sekund później na tablicy świetlnej widniał wynik 5:9, zaś kolejne prowadzenie Mersin zanotowało dopiero w trzeciej kwarcie.

Po pierwszym 10 minutach gry było 13:22. W drugiej kwarcie turecki zespół bardzo poprawił grę w ofensywie (zdobył w tym czasie dwa razy tyle punktów co w pierwszej). W 18. min zmniejszył stratę nawet do jednego punktu (34:35), ale po pierwszej połowie było 43:39 dla gości.

W 24. min - po tym jak Farhiya Abdi trafiła za trzy punkty - Mersin prowadził 48:47. Jednak końcówka nie była tak emocjonująca jak się wcześniej zapowiadało. Po niecałych czterech minutach gry wiślaczki "odskoczyły" na 10 punktów - 60:50, a potem kontrolowały przebieg meczu. W drużynie z Krakowa po raz pierwszy po powrocie do zdrowia zagrała w Eurolidze Ewelina Kobryn.

W ostatniej kolejce grupy A Euroligi Wisła, we własnej hali 22 lutego zagra z BLMA Montpellier.

Mersin - Wisła Can-Pack Kraków 74:83 (13:22, 26:21, 16:21, 19:19).

Mersin Büyükşehir: Farhiya Abdi 21, Nevin Nevlin 19, Gintare Petronyte 12, Danielle Robinson 12, Gokce Dogan 6, Nilay Kartaltepe 4, Fahriye Bayraktar 0, Yaren Uslular 0, Nazlican Olcek 0, Melika Yalcinkaya Bingul 0, Ilknur Yildizhan 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Vanessa Gidden 20, Ewelina Kobryn 18, Sandra Ygueravide 18, Claudia Pop 11, Hind Ben Abdelkader 7, Meighan Simmons 5, Magdalena Ziętara 2, Agnieszka Szott-Hejmej 2.