Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Żużlowa walka o awans do wielkiego finału

  • Sport
  • date_range Niedziela, 2012.09.23 11:07 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:55 )
Wczoraj najlepsi żużlowcy świata walczyli na torze w Vojens, gdzie sensacyjnym zwycięzcą został Michael Jepsen Jensen. Młody Duńczyk w finale wyprzedził swoejgo rodaka Nickiego Pedersena i Rosjanina Emila Sajfutdinowa. Chris Holder i Greg Hancock tym razem nie byli na pierwszym planie. Czyżby Australijczyk i Amerykanin oszczędzali siły na dzisiejszy półfinał Drużynowych Mistrzostw Polski ??? To oczywiście żart, ale tak czy inaczej walka w Toruniu zapowiada się wręcz intrygująco.

fot: Paweł Topolski


Pierwsza próba rozegrania meczu żużlowego w Toruniu między Unibaxem i Azotami Tauronem kończyła się w atmosferze skandalu. Dziś szansa by swoją wyższość udowodnić w sportowej walce na torze. Jaskółki wystąpią dziś nadal bez Martina Vaculika, ale za to z... nowym kierownikiem zespołu, którym został Paweł Baran. Dotychczasowy - Bartłomiej Pabjan - został zawieszony. Po ostatnim zamieszaniu związanym z drugim półfinałowym spotkaniem pomiędzy Unibaxem Toruń, a Azotami Tauron Tarnów, ENEA Ekstraliga postanowiła zawiesić kierownika tarnowskiej drużyny na sześć miesięcy.

Ale nie tylko jaskółki pojadą dziś w osłabionym składzie, w drużynie gospodarzy zabraknie Ryana Sullivana, który po kontuzji w lidze szwedzkiej i intensywnych zabiegach w Anglii przyjechał do Torunia na trening. Niestety okazało się, że nie jest w stanie zapanować nad motocyklem.

Początek meczu, w którym tarnowianie bronią sześciopunktowej przewagi zdobytej na własnym torze, o 17.30. Przebieg tego spotkania będziemy transmitować na naszej tarnowskiej częstotliwości.

Zgłoszone składy:
Unibax Toruń

1. Ryan Sullivan

2. Paweł Przedpełski

3. Darcy Ward

4. Adrian Miedziński

5. Chris Holder

6. Kamil Pulczyński
Azoty Tauron Tarnów

9. Greg Hancock

10. Jakub Jamróg

11. Martin Vaculik

12. Leon Madsen

13. Janusz Kołodziej

14. Maciej Janowski

ms

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię