Dwa dni po starciu z Unibaksem tarnowianie zmierzą się na własnym torze ze Stalą Gorzów. I o ile mecz w Toruniu stał pod znakiem dominacji Unibaksu - o tyle w starciu z ubiegłorocznym wicemistrzem faworytem będą "Jaskółki" W zespole z Gorzowa nie jeżdżą już ubiegłoroczni liderzy drużyny, a skład wydaje się dużo słabszy. Ale - choć gorzowianie przegrali już trzy razy i są bez punktu - w sporcie nie wolno dzielić skóry na niedźwiedziu! To spotkanie - podobnie jak wszystkie mecze Unii w tym sezonie - będziemy dla Państwa transmitować.

[


]

Początek meczu o 16.00, awizowane składy:

Unia Tarnów:
9. Artiom Łaguta

10. Maciej Janowski

11. Leon Madsen

12. Martin Vaculik

13. Janusz Kołodziej

14. Mateusz Borowicz

Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak

2. Paweł Hlib

3. Niels Kristian Iversen

4. Linus Sundstroem

5. Daniel Nermark

6. Bartosz Zmarzlik

Piątkowy rywal tarnowian - Unibaks Toruń - rozegra kolejny arcyciekawy mecz – w hicie 5. rundy Enea Ekstraligi zmierzą się na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra, liderem tabeli, który po zdemolowaniu Startu Gniezno zostawił w pokonanym polu również Polonię Bydgoszcz. Kibice ostrzą już sobie zęby na pojedynki Tomasza Golloba z Jarosławem Hampelem i Chrisa Holdera z Patrykiem Dudkiem. Emocje do ostatniego wyścigu gwarantowane! Ponadto Polonia Bydgoszcz podejmie Spartę Wrocław, Unia Leszno postara się w wyjazdowym meczu urwać punkty niepokonanemu Włókniarzowi Częstochowa, a Start Gniezno podejmie Marmę Rzeszów.

W drugiej lidze - pierwsza szansa zobaczenia na własnym torze Speedway Wandy Instal Kraków. Rywalem Ukraińcy czyli drużyna Mir Równe. Tu zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy pechowo przegrali pierwszy mecz w Krośnie.
Awizowane składy:
Mir Równe:
1. Jarosław Paluchowicz

2. Witalij Łysik

3. Wladimir Omelian

4. Paweł Kondratiuk

5. Władimir Kołodij

6. Siergiej Juzepczuk

7. Maksim Rosoczuk

Speedway Wanda Instal Kraków:

9. Tobias Kroner
10. Timo Lahti
11. Kenneth Hansen
12. Rafał Fleger
13. Paweł Staszek
14. Mikołaj Drożdżowski

Początek meczu o 15.00.

Marek Solecki