Włoch Moreno Moser nie pozwolił odebrać sobie koszulki lidera na ostatnim etapie Tour de Pologne. Drugie miejsce - ze stratą pięciu sekund - zajął Michał Kwiatkowski z OmegaPharna. To największe osiągnięcie polskiego kolarza od czasu,gdy w 2005 roku wyścig uzyskał najwyższą kategorię Światowej Federacji Kolarskiej. Na trzecim stopniu podium stanął Kolumbijczyk Luis Sergio Henao Montoya z grupy Sky.
Najlepszym góralem Tour de Pologne został Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM). W klasyfikacji najaktywniejszego podobnie jak przed rokiem wygrał Adrian Kurek (Utensilnord Named), a w klasyfikacji punktowej Ben Swift ze Sky ProCycling, który to team wygrał klasyfikację drużynową.

Ostatni, siódmy etap, ze startem i metą w Krakowie, wygrał w strugach deszczu, po finiszu z peletonu, Niemiec John Degenkolb z grupy Argos Shimano, który wyprzedził dwóch zawodników grupy Sky Australijczyka Mathew Haymana oraz Brytyjczyka Bena Swifta. Michał Kwiatkowski przyjechał do mety na 28. miejscu.