Krakowianki dzięki dzisiejszej wygranej prowadzą w rywalizacji do 3 zwycięstw już 2-1 i w jutrzejszym meczu mogą postawić kropę nad "i" w kontekście awansu do finału. Tam czekają już polkowiczanki, które w trzech meczach wyeliminowały Energę Toruń

Rywalki z Bydgoszczy dotrzymywały Białej Gwieździe gry tylko do trzeciej kwarty. Wówczas wiślaczki straciły nikłe 3-punktowe prowadzenie, utrzymywane w zadzie od początku meczu. Podirytowany trener Artur Golański poprosił je na przerwę, po której wróciły odmienione, uciekając Artego do końca tej partii 24-18. W ostatniej, czwartej części meczu Wisła potwierdziła tylko przewagę i ostatecznie wygrała 65-51.

Przed własną publicznością znów brylowała Tinach Charles, która zdobyła w tym meczu 22 punkty i skompletowała 14 zbiorek, tym samym po raz kolejny osiągając double-double.

Kolejny mecz, który może dać awans do finału już jutro o godzinie 19:15. Za pośrednictwem naszej strony internetowej, a także aplikacji na urządzenia mobilne, słuchać można będzie specjalnej transmisji z tego spotkania, a także śledzić relację "akcja po akcji".

WISŁA CAN-PACK KRAKÓW 65 - 51 ARTEGO BYDGOSZCZ

Skład Wisły : De Mondt(9), Ouvina(8), Pawlak, Mieloszyńska-Zwolak, Horti(12), Żurowska(2), Krężel(4), Beard, Suknarowska, Czarnecka, Phillips(8), Charles(22)

Skład Artego : Szybała, Jeziorna(4), Mowlik(5), Gala(6), Tomiałowicz(6), Szott-Hejmej(17), McBride(11), Morris(2), Ostrowska, Kuras

Kwarta IV:

'10 Koniec meczu! Wisła Can-Pack prowadzi w półfinale play-off 2-1

'9 Tomiałowicz, która chwilę temu zameldowała się na parkiecie, dwukrotnie rzuciła za 3 punkty

'8 Anke De Mondt rzuca za 3 punkty i chyba mamy już zwycięzce dzisiejszych zawodów. Trener bydgoszczanek prosi o przerwę.

'7 Tina Charles ponownie wykorzystuje komplet rzutów wolnych.

'6 Piękny, daleki rzut za 3 punkty kapitan zespołu Artego ląduje w koszu po stronie Wisły Can- Pack

'4 Komplet rzutów wolnych wykorzystany przez Phillips. Następnie Dora Horti odpowiada rzutowi McBride

'3 Zmiana w zespole Wisły. Charles zmienia Justyna Żurowska.

'1 Poczatek ostatniej części meczu. Przewage powiększaja Wiślaczki za sprawą niezawodnej Tiny Charles. Chwile później Amerykanka podawała do Horti, która zdecydowała się na rzut za 3 punkty.

Kwarta III:

'10 Koniec kwarty. Wiślaczki prowadzą na 10 minut przed końcem 47-38.

'8 Gala dwukrotnie rzucała celnie z wolnych. Chwilę później taką samą skutecznością popisała się w tym elemencie gry Tina Charles, która zdobyła już 1 punktów.

'7 Erin Phillips! Wisła odskakuje rywalkom na 7 punktów

'6 Horti wyprowadza Wisłe na 3-punktowe prowadzenie, chwilę później powiększa je jeszcze Tina Charles.

'5 Teraz serie punkt za punkt. Przewagę traci jednak Wisła i trener Golański zmuszony jest do poproszenia podopiecznych na przerwę.

'3 Celny rzut K.Krężel . Kolejną asyste notuje Phillips. Później na punkty McBride odpowiada Tina Charles i nadal 3-punktowe prowadzenie wiślaczek

'2 Skutecznie zakończony dłuższy atak prawą stroną przez Mowlik i już tylko 1-punktowe prowadzenie.

'1 Niecelne rzuty Horti i Charles

Kwarta II:

'10 Po drugiej kwarcie nadal jedynie 3-punktowa przewaga Wiślaczek , po celnym rzucie A. Szott-Hejmej za 2 pkt

'9 Trener Wisły prosi o czas po 6 punktach z rzędu rywalek.

'8 Rzuty wolne dla Artego: Morris dwukrotnie nie wykorzystuje okazji po 5 faulach Wiślaczek.

'7 Ouvina oddaje celny rzut za 2 punkty

'5 Horti wychodziła z kolejną dobrą akcją, ale rywalki z Bydgoszczy przejęły podanie w kierunku Charles

'4 Odpowiedź Wisły- De Mondt, także za 3 punkty, chwilę później punktuje Horti, po podaniu od Phillips

'3 Elżbieta Mowlik zdobywa punkty z obrotu, prawym skrzydłem

'2 Strata Tiny Charles, z kontrą wychodza rywalki.

'1 Początek drugiej kwarty. Pierwsze punkty zdobywa Dora Horti. O przerwę prosi trener bydgoszczanek

Kwarta I:

'10 Jeszcze raz Tina Charles i po pierwszej kwarcie Wiślaczki mają 3 pkt przewagi

'9 Jeziorna wyprowadza gości na 6-7, ale chwile później Tina Charles odrabia strarty

' 8 Skuteczny rzut Phillips z wyskoku i Wisła wychodzi na prowadzenie

'6 Do czterech dotychczasowych zbiórek Tina Charles dokłada teraz pierwsze punkty

' 5 Kontra Artego i trzypunktowe prowadzenie po celnym rzucie Szott-Hejmej. Chwile później błąd straty Wiślaczek

'4 Punkcik dla bydgoszczanek , z rzutu wolnego Szott-Hejmej

'3 Dwa punkty z rzutow osobistych Artego.

'2 Tym razem niecelnie Żurowska. Piłka zatrzymała się na obręczy

'1 Rozpoczynamy . Pierwsze punkty dla Wiślaczek autorstwa Justyny Żurowskiej

15:55 Kolejne spotkanie z Artego Wisła zagra już jutro o 19.15, także w hali przy u. Reymonta w Krakowie.

15:48 W finale na zwycięzce czeka już drużyna CCC Polkowice, która po trzech spotkaniach odprawiła Energę Toruń

15:43 Do tej pory zawodniczki Wisły wykonały półfinałowy plan minimum. Z Bydgoszczy gdzie grały dwa spotkania, przywiozły jedno, dość okazałe zwycięstwo (90:63)