Poniedziałkowe spotkanie na PGE Arenie było przesycone symboliką. Mecz przyjaźni był jednocześnie hołdem oddanym dwóm kibicom Lechii, którzy tragicznie zginęli 19 marca w drodze powrotnej z ligowego meczu w Gliwicach. Przez całą pierwszą połowę nie był prowadzony doping na gdańskim stadionie. Fani zaprezentowali tylko oprawę upamiętniającą ich kolegów. W 20 i 30 minucie spotkania rozlegały się oklaski. Miało to związek z faktem, iż ofiary autobusowego wypadku - Kamil i Tomek mieli odpowiednio 30 i 20 lat. W pierwszej połowie piłkarze dostosowali się do atmosfery panującej na trybunach. Brakowało akcji podbramkowych, strzałów na bramki i składnych akcji. Nieco lepiej prezentowała się Lechia Gdańsk, która na początku meczu stworzyła sobie kilka niezłych okazji do zdobycia gola. W każdej sytuacji brakowało jednak dobrego wykończenia.

Na drugą odsłonę spotkania zdecydowanie bardziej zmobilizowana wyszła Lechia. Odżyły trybuny a wraz z nimi mecz. Aż do 70 minuty meczu byliśmy świadkami całkowitej dominacji gospodarzy, którzy raz po raz marnowali tworzone przez siebie okazję na objęcie prowadzenia. Grę krakowian ożywili nieco Sarki i Genkow, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie meczu. Ten drugi w 74 minucie oddał pierwszy celny strzał na bramkę Buchalika. Podopieczni Tomasza Kulawika na dobre przebudzili się w ostatnich 10 minutach meczu. W 82 minucie dobrej wrzutki Jovanovicia nie potrafił wykorzystać Genkow, natomiast minutę później niezdecydowanie Małeckiego wykorzystali obrońcy Lechii, którzy oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

Banalnym jest stwierdzenie, że nie można wygrać meczu nie oddając celnych strzałów na bramkę rywala. Wiślacy w tym spotkaniu stworzyli sobie zdecydowanie zbyt mało okazji do strzelenia gola i powinni być zadowoleni, że wywożą z Gdańska chociaż jeden punkt.

Lechia Gdańsk 0 - 0 Wisła Kraków

Skład Lechii : Michał Buchalik - Deleu-żk, Rafał Janicki, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek - Ricardinho (86' Łukasz Kacprzycki) , Marcin Pietrowski-żk, Łukasz Surma, Mateusz Machaj (80' Adam Duda) , Paweł Buzała - Piotr Wiśniewski

Skład Wisły : Sergei Pareiko - Marko Jovanović, Arkadiusz Głowacki, Osman Chavez, Kew Jaliens - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski-żk, Cezary Wilk, Kamil Kosowski (63' Emmanuel Sarki), Łukasz Garguła (86' Michał Chrapek) - Rafał Boguski (63' Cwetan Genkow)

17.53 Koniec meczu w Gdańsku! Wisła Kraków dosyć szczęśliwie remisuje z Lechią Gdańsk. Więcej okazji do zdobycia gola mieli gospodarze.

93' Dośrodkowanie Sarkiego wyłapał spokojnie Buchalik.

92' Strzał Brożka zza pola karnego. Piłka po głowie Dudy wyszła za linię końcową boiska.

90' Do drugiej połowy meczu sędzia doliczył 4 minuty.

90' Groźna akcja Lechii. Strzelał Janicki, ale został zablokowany przez Głowackiego.

89' Zaczyna się ostatnia regulaminowego czasu gry w Gdańsku!

86' Zmiana także w Lechii. Kacprzycki zmienia Ricardinho.

86' Zmiana w Wiśle. Za Gargułe wchodzi Chrapek.

85' Nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Dwaj napastnicy Lechii przeszkadzali sobie w polu karnym. W efekcie strzał Dudy był niecelny.

85' Wisła przebudziła się w końcówce spotkania. Czy doczekamy się goli w dzisiejszym meczu?

83' Dlaczego Małecki nie uderzył na bramkę Lechii?! Otrzymał podanie od Sobolweskiego, ale próbował minąć jeszcze obrońcę Lechii co mu się nie udało!!

82' W końcu dobra akcja Wisły! Na wrzutkę Jovanovicia dobrze nabiegł Genkow, ale strzelił prosto w bramkarza Lechii!

80' Zmiana w Lechii. Za Machaja na boisku melduje się Duda.

79' Wisła jest teraz zamknięta przez Lechistów we własnym polu karnym .

77' Sarki dogrywał piłkę do Małeckiego, ale skrzydłowego Wisły uprzedzili obrońcy.

76' Wisła miała szansę na kontrę, ale sytuację zmarnował Genkow, który nie podał do lepiej ustawionego kolegi.

75' To był pierwszy celny strzał Wisły w tym meczu...

74' Genkow szczęśliwie doszedł do piłki w polu karnym. Próbował uderzać z ostrego kąta, ale skutecznie interweniował Buchalik!

72' Jovanović wrócił na boisko.

71' Strzelał Machaj, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

70' Na boisku leży Jovanović, który ucierpiał w starciu z Buzałą. Potrzebne będą nosze.

68' Próba akcji Wilka z Gargułą, jednak nie ma zagrożenia dla bramki Buchalika.

67' Żółta kartka dla Sobolewskiego.

65' Potężny strzał Buzały z woleja! To uderzenie zablokował głową Jovanović, który trzyma się teraz za tą część ciała.

64' Szarża Małeckiego w polu karnym. Jego strzał został zablokowany przez obrońców Wisły.

63' Podwójna zmiana w Wiśle. Za Kosowskiego i Boguskiego wchodzą Sarki i Genkow.

62' Bardzo groźny strzał Buzały!! napastnik gospodarzy strzelił z 17 metrów po ziemi, z najwyższym trudem broni Pareiko!! Chwilę później Buzała przecina wrzutkę kolegi i ponowni broni bramkarz Wisły! Dominacja Lechii!

62' Lechia w natarciu! Deleu powstrzymany przez Jaliensa, będzie kolejny rzut rożny.

61' Z dystansu uderza Deleu, piłka szybuje wysoko nad bramką.

59' Wisła nie radzi sobie z pressingiem Lechii.

57' Groźny strzał Machaja z 17 metrów! Jedną ręką broni Pareiko!

55' Próba ataku Wisły, jednak Małecki faulował Deleu.

53' Strzał Wiśniewskiego przelatuje niedaleko "okienka" bramki Wisły!!

53' W ataku cały czas gospodarze, ale w decydujących momentach brakuje im skuteczności i dokładności.

51' Akcja Buzały w polu karnym, jego strzał został jednak zablokowany. Chwilę później strzelał Surma, ale uderzenie było zbyt słabe żeby zaskoczyć bramkarza Wisły.

50' Mocny strzał Brożka zza pola karnego. Pewnie broni Pareiko, piłka zmierzała w sam środek bramki Wisły.

48' Wiśniewski szarżował na prawej stronie, jednak został powstrzymany przez Chaveza. Tylko rzut rożny dla Lechii.

47' Na boisku leży Deleu po starciu z Gargułą.

47' Na stadion w Gdańsku powraca doping. Miejmy nadzieje, że śpiewy kibiców pobudzą piłkarzy do lepszej gry.

46' Zaczynamy drugą połowę! Pierwsza piłka dla Wisły!

17.02 Piłkarze wracają już na murawę PGE Areny. Za chwilę początek drugiej części spotkania.

16.48 Koniec pierwszej połowy spotkania w Gdańsku. Koniec połowy bez goli i bez większych emocji. Na drugą odsłonę meczu zapraszamy za około 15 minut.

45 ' Sędzia doliczył 1 minutę do pierwszej połowy.

45' Ricardinho zagrał zbyt mocną piłkę w stronę Machaja. Było groźnie!

44' Oba zespoły zdają się czekać już na przerwę.

42' Żółtą kartką ukarany został za to Deleu za uderzenie łokciem.

41' Ostry faul Sobolewskiego na środku boiska, ale obyło się bez kartki.

39' Piłka ląduje w siatce Lechii Gdańsk! Sędzia odgwizduje jednak pozycję spaloną Patryka Małeckiego. Powtórki telewizyjne nie rozwiewają wątpliwości!

38' Wspaniałe podanie Kosowsiego do Boguskiego! Nie było spalonego, ale chwilowe zawahanie się napastnika Wisły wykorzystał bramkarz Lechii, który udanie interweniował.

37' Garguła podaje prostopadłą piłkę do Małeckiego, ale podanie jest zbyt mocne. Pierwszy do piłki dopadł Buchalik.

36' Żółtą kartką ukarany Pietrowski.

35' Z rzutu wolnego dośrodkowywał Garguła. A może strzelał? Tego chyba nikt nie wie. Od autu rozpocznie Lechia.

34' Obie drużyny walczą w środku pola. Brakuje w ostatnich minutach akcji podbramkowych.

31' Jovanović do Boguskiego, który nie zdołał opanować piłki. Obrońcy Lechii oddalili zagrożenie od własnego pola karnego.

30' Wisła ma problemy z podejściem pod pole karne Lechii.

28' Kolejne uderzenie Machaja! Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

26' Machaj osaczony przez trzech obrońców Wisły zdołał oddać strzał na bramkę Pareiki. Lechista strzelił jednak słabo i w środek bramki.

25' Kibice Lechii prezentują oprawę upamiętniającą zmarłych kibiców. Odpalone race trochę zadymiły boisko, ale nie powinno być problemu z kontynuowaniem spotkania.

23' Nie klei się dzisiaj gra Wiśle. Podopieczni trenera Kulawika mają problemy z dokładnym rozegraniem piłki.

21' Pareiko w ostatniej chwili wyłuskał piłkę spod nóg Buzały! Mogło być groźnie pod bramką Wisły!

20' Dwadzieścia minut meczu za nami. Jak na razie lepiej wygląda Lechia, która stworzyła sobie lepsze okazję do strzelenia gola.

19' Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzał Bieniuk. Strzał został zablokowany przez Sobolewskiego.

18' Ryzykowne zagranie Pareiki, który postanowił pokiwać się z Ricardinho. Mało brakło a Lechia strzeliła by gola!

17' Ricardinho strzela z 20 metrów, ale piłka leci wysoko nad bramką Pareiki.

16' Machaj został w ostatniej chwili uprzedzony przez Kosowskiego. Tylko aut dla Lechii.

14' Kosowski podaje do Małeckiego, ale ten złapany został na spalonym.

13' Gra się toczy w środku pola. Oba zespoły chcą narzucić własny styl gry.

12' Wilk fauluje Surmę na środku boiska. Gra się nieco uspokoiła.

10' Próba akcji Wisły. Dośrodkowuje Kosowski, ale w polu karnym brakuje Wiślaków. Był tam tylko eks-Wiślak - Piotr Brożek, który wybił piłkę.

9' Kolejna akcja Buzały. Po błędzie Małeckiego przejął piłkę, ściął do środka i oddał strzał. Piłka przeleciała nad bramką Wisły!

8' Dobre dośrodowanie Buzały. Piłka opada na tuż przed bramką Pareiki, ale żaden z napastników gdańskiej drużyny nie miał szans na dojście do tego podania.

7' Jaliens powstrzymał Ricardinho we własnym polu karnym.

6' Kibice Lechii Gdańsk nie prowadzą jak na razie dopingu. Wywieszone są za to transparenty upamiętniające kolegów, którzy tragicznie zginęli 19 marca.

5' W odpowiedzi strzał Małeckiego zza pola karnego. Piłka przeszła jednak obok słupka.

4' Groźna akcja Lechii! Brożek dośrodkowuje do Wiśniewskiego, który jest sam na sam na 5 metrze. Napastnik Lechii nie trafia jednak w piłkę!!

3' Chavez już pracuje w defensywie. Powstrzymał Machaja w narożniku boiska. Od bramki grę wznawia Pareiko.

2' Na boisku leży Osman Chavez, który ucierpiał w starciu z Machajem. Honduranin jednak doszedł już do siebie i może kontynuować grę.

1' Rozpoczynamy spotkanie! Od środka boiska zaczyna Lechia Gdańsk.

16.00 Minuta ciszy na stadionie w Gdańsku.

15.5 9 Piłkarze obu zespołów wychodzą już na boisko. Wszyscy zawodnicy mają na sobie okolicznościowe koszulki upamiętniające dwóch kibiców Lechii, którzy nie przeżyli wypadku. Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Marcin Borski.

1 5.50 W rundzie jesiennej Wisła wygrała na własnym stadionie z Lechią 1-0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Cwetan Genkow, który dzisiejszy mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

15.45 Spotkanie pomiędzy Wisłą a Lechią jest bez wątpienia wyjątkowe. Od każdego sprzedanego biletu, zarówno normalnego jak i ulgowego, władze Lechii Gdańsk przeznaczą pieniądze na pomoc poszkodowanym kibicom z Gdańska, którzy ucierpieli w wyniku wypadku. Przypomnijmy, autobus z kibicami Lechii uległ wypadkowi w drodze powrotnej z meczu ligowego z Piastem Gliwice.

15.40 Witamy Państwa i rozpoczynamy relację "minuta po minucie" z meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków. Podopieczni Tomasza Kulawika staną dzisiaj przed szansą na doskoczenie do czołówki tabeli. Wiślacy mają okazję dzisiaj wskoczyć na 7 miejsce w ligowej tabeli, które zajmuje ich dzisiejszy rywal. Czy tak się stanie - przekonamy się już za około dwie godziny. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 20 minut.