Wisła nie zaznała smaku zwycięstwa od czterech kolejek ligowych. W ostatnim meczu po słabej grze wiślacy polegli w starciu z bydgoskim Zawiszą. Przez tę słabą dyspozycję, podopieczni Franciszka Smudy stracili drugie miejsce w tabeli i powiększyli dystans dzielący ich od prowadzącej Legii. Teraz jest ostatni gwizdek, żeby odrabiać straty przed podziałem ligi.

[

]

Na Zagłębie trzeba jednak uważać. Mimo iż zespół Oresta Lenczyka plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli to ostatnie wyniki wskazują na zwyżkę formy "Miedziowych". Lubinianie w tygodniu awansowali także do półfinału Pucharu Polski po wygranej 5-0 (!) z SAndecją Nowy Sącz. Ponadto ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby im opuścić strefę spadkową. Wiślacy nie mogą zatem liczyć na brak motywacji u przeciwnika.

Trener Smuda ma jednak spory ból głowy przed poniedziałkowym meczem. Na jednym z treningów kontuzję odniósł Dariusz Dudka. W tygodniu chorował także Gordan Bunoza i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Dodatkowo wciąż za czerwoną kartkę pauzuje Arkadiusz Głowacki. Widać wyraźnie, że linia obrony Białej Gwiazdy jest w rozsypce.

Początek meczu o godzinie 18.00. Pełnej transmisji z tego meczu można słuchać na specjalnym sportowym kanale Radia Kraków, dostępnym w internecie i poprzez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Informacje jak ją ściągnąć znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków . Na naszej stronie internetowej można śledzić wydarzenia boiskowe w relacji "minuta po minucie" a w serwisach informacyjnych Radia Kraków będzie można słuchać meldunków prosto z boiska.