Dość powiedzieć, że Biała Gwiazda nie wygrała ligowego meczu od... 6 listopada 2015 roku. Wtedy krakowianie jeszcze pod wodzą Kazimierza Moskala wygrali 3-1 z Zagłebiem Lubin. Następnie przyszedł remis z Górnikiem Zabrze i seria 6 porażek z rzędu, trwająca do dziś. Co więcej, w pięciu ostatnich meczach Wisła nie strzeliła nawet gola. Ostatnia bramka dla Białej Gwiazdy padła w meczu derbowym 29 listopada o godzinie 18.25.

Takie wyniki sprawiły, że krakowianie zaliczyli zjazd w ligowej tabeli aż na 15 miejsce. Mniej punktów od Wisły ma tylko Górnik Zabrze, który w niedzielę przegrał 0-2 z Ruchem Chorzów. Gdyby jednak zabrzanie wygrali ten mecz... wiślacy spadliby na ostatnie miejsce w lidze. Takiej sytuacji nie pamięta zapewne większość kibiców zasiadająca dzisiaj regularnie na trybunach stadionu przy Reymonta.

Wisła musi zatem wygrać swój poniedziałkowy mecz. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Ich rywalem będzie Górnik Łęczna, drużyna solidna, która w poprzedniej kolejce urwała punkty liderowi tabeli z Gliwic.

Poczatek meczu w Krakowie o 18.00. Relacji z tego spotkania będzie można słuchać w specjalnym internetowym kanale sportowym dostępnym także przez mobilną aplikację Radia Kraków. Transmisja także poprzez odbiorniki z systemem DAB+. Relacji z murawy będzie można słuchać także w serwisach informacyjnych Radia Kraków. Na naszej stronie internetowej tradycyjna relacja "minuta po minucie".