Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków wygrały w Bydgoszczy z Artego pierwsze finałowe spotkanie Tauron Basket Ligi Kobiet 72:68. Gospodynie przez większą część spotkania prowadziły, ale później zabrakło im sił i skuteczności, a obrończynie tytułu skrzętnie to wykorzystały zwyciężając czterema punktami.

Dla podopiecznych Jose Ignacio Hernandeza mecz w Bydgoszczy rozpoczął się źle. Gospodynie od początku ruszyły od ataków i po pierwszej kwarcie prowadziły już 11 punktami. Szczytowy moment przewagi Artego przypadł natomiast na drugą kwartę. Koszykarki z Bydgoszczy w pewnym momencie miały już o 15 punktów więcej od swoich rywalek. Stan 35:20 wydawał się nie do odrobienia, ale popis charakteru i umiejętności zawodniczek Wisły w kolejnych fragmentach meczu sprawił, że pozornie niemożliwe stało się faktem.

Po drugiej kwarcie przewaga miejscowych stopniała zaledwie do sześciu oczek, a Wisła CanPack po raz pierwszy prowadzenie objęła w 25. minucie. Trzecią i czwartą kwartę podopieczne Hernandeza wygrały łącznie dziesięcioma punktami, a niezwykle istotna dla przebiegu tego spotkania okazała się postawa Cristiny Ouviny. Hiszpanka zdobyła łącznie w Bydgoszczy 21 punktów, popisując się skutecznością zwłaszcza w końcówce. Ostatecznie Wiślaczki wygrały z Artego 72:68, stawiając się w korzystnym położeniu i zbliżając się do obrony mistrzowskiego tytułu już na samym początku finałowej rywalizacji.

Kolejne starcie już w niedzielę o godzinie 18.00 po raz kolejny w Bydgoszczy.

Artego Bydgoszcz - Wisła CanPack Kraków 68:72 (24:13, 17:22, 11:15, 16:22)

Artego Bydgoszcz: Darxia Morris 22, Amisha Carter 19, Maurita Reid 11, Julie McBride 7, Elżbieta Międzik 5, Martyna Koc 4, Aleksandra Pawlak 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Cristina Ouvina 21, Lura Nicholls 13, Justyna Żurowska-Cegielska 12, Yvonne Nicole Turner 9, Agnieszka Szott-Hejmej 6, Denesha Stallworth 6, Magdalena Ziętara 5.