Polscy piloci bezkonkurencyjni w zawodach rozgrywanych we francuskiej miejscowości Albi Le Séquestre niedaleko Tuluzy. Mistrzem świata został Michał Wieczorek, członek Wieczorek Flying Team, srebrny medal zdobył Marcin Chrząszcz.

Pozostali Polacy też wysoko: 5. Kamil Wieczorek, 7. Krzysztof Wieczorek, 9. Marcin Skalik, 10. Krzysztof Skrętowicz, 19. Michał Bartler, 25. Marek Kachaniak.

Ale to nie wszystko, bo Polacy zdobyli też złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata. Skład polskiej drużyny: Michał Wieczorek, Krzysztof Wieczorek (obaj Aeroklub Krakowski) i Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski).

Sukces tym cenniejszy, że na przygotowania do startu nasza ekipa miała zaledwie kilka dni.

Michał Wieczorek został indywidualnym mistrzem świata już po raz czwarty. Poprzednio triumfował w MŚ rajdowo-nawigacyjnych w Troyes (Francja) - w duecie ze swym ojcem Wacławem - oraz w MŚ w lataniu precyzyjnym w 2011 roku w Brits (RPA) i w 2019 roku w Castellon (Hiszpania). Ponadto sięgnął po dziesięć złotych krążków MŚ w drużynie (jego wujek Krzysztof - po trzynaście).