Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W sportach zimowych bez sukcesów

  • Sport
  • date_range Piątek, 2013.02.15 20:34 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:04 )
Rozczarowanie na biathlonowych mistrzostwach świata. W sztafecie, gdzie chyba najbardziej liczyliśmy na medal, tym razem dalekie miejsce Polek.

Krystyna Pałka bezbłędna, ale sztafeta dalekoRozczarowanie w Nowym Meście na Morawach na biathlonowych mistrzostwach świata. W sztafecie, gdzie chyba najbardziej liczyliśmy na medal, tym razem dalekie miejsce Polek. Zaczęło się wprawdzie pięknie - po dobrym strzelaniu i szybkim biegu - Krystyna Pałka pierwsza pojawiła się w strefie zmian. Niestety nasze nadzieje rozwiało pierwsze strzelanie Magdaleny Gwizdoń, trzy dobrane pociski, jedna karna runda i minutowa strata do gospodyń - w tym momencie wiadomo było, że trudno będzie o miłą niespodziankę dla polskich kibiców. Bieg Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej Ziemniak niczego nie zmienił i biało-czerwona sztafeta kończyła rywalizację na dziewiątym miejscu. Wygrały Norweżki, gdyby brać pod uwagę tylko prognozy - możnaby powiedzieć planowo, ale patrząc na piętnastą pozycję tej sztafety po pierwszej zmianie należałoby powiedzieć niespodziewanie. Tora Berger na ostatniej zmianie biegła - wydawało się dwa razz szybciej od rywalek i chyba nawet od Marit Bjoergen w rywalizacji na biegowych trasach. Kolejne złoto dla Norwegii, srebro dla Ukrainy, brąz dla Włoszek. Niemki i Rosjanki poza podium.

O mistrzowskie tytuły rywalizują też alpejczycy. Dziś w Schladming złoty medal w slalomie gigancie wywalczył Ted Ligety. Amerykanin wyprzedził Austriaka Marcela Hirschera o 0,81 sek oraz Włocha Manfreda Moelgga o 1,75 sek. Polacy nie startowali.

Biało-czerwoni wystartują za to - i jak liczymy z dużymi szansami na medale - na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Do Val di Fiemme pojedzie dziewiątka biegaczy z Justyną Kowalczyk na czele oraz sześciu skoczków: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus i Stefan Hula. Impreza w Val di Fiemme rozpoczyna się 20 lutego.

Zanim jednak mistrzostwa świata - biegaczki i biegacze w Szwajcarii walczyć będą o kolejne punkty Pucharu Świata. W Davos w sobotę sprint pań techniką klasyczną. Dla Justyny Kowalczyk będzie to próba generalna przed najważniejszą imprezą sezonu. Polka przyjechała do szwajcarskiego kurortu - znanego przede wszystkim ze spotkań ekonomistów i polityków - wprost z włoskiego Livigno, gdzie szlifowała formę na mistrzostwa.

Z kolei skoczkowie - ale bez naszych asów - zjechali do Oberstdorfu na kolejny konkurs Pucharu Świata. Kwalifikacje wygrał Japończyk Daiki Ito przed Austriakiem Stefanem Kraftem i Richardem Freitagiem z Niemiec. Z pięciu Polaków do konkursu awansowało czterech. Najlepiej skakał Klemens Murańka. Osiemnastolatek znalazł się na 15. miejscu. W konkursie wystąpią też Krzysztof Biegun, Jan Ziobro i Bartłomiej Kłusek. Odpadł jedynie Aleksander Zniszczoł.


Za rok igrzyska w Soczi, a organizatorzy dostali dziś ostrzeżenie od aury. Snowboardowe zawody o Puchar Świata w tym mieście zostały odwołane z powodu zbyt wysokiej temperatury. Nie wszyscy zgadzali się z tą decyją - zdaniem Mateusza Ligockiego, który jutro startuje w snowboardcrossie, warunki były dobre, tylko organizatorzy ugięli się pod naciskiem części zawodników.

Marek Solecki
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

995039

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię