Alpejka LKS Poroniec Sabina Majerczyk wywalczyła srebrny medal Uniwersjady w Granadzie, zajmując drugie miejsce w slalomie gigancie. Polka uzyskała czas o 2,53 sekundy słabszy od Norweżki Kristine Fausy Assberg i zarazem była o 0,68 sekundy lepsza od sklasyfikowanej na trzecim miejscu Carminy Pallas z Andory.

Mamy zatem drugi medal dla Polski, zdobyty podczas hiszpańskiej części Uniwersjady 2015. Do srebrnej Karoliny Chrapek dołączyła, również Sabina Majerczyk, nowa wicemistrzyni Uniwersjady w slalomie gigancie. Zawody wygrała Norweżka Kristine Fausa Aasberg, uzyskując 2,53 sekundy przewagi nad Polką i 3,21 sekundy nad Carminą Pallas z Andory.

Bardzo dobrze spisała się także Karolina Chrapek, plasując się na 9. pozycji (+ 4,19 sekundy). Trzecia z naszych reprezentantek - Magdalena Kłusak ukończyła zawody na 17. miejscu (+ 8,11 sekundy).