Spotkanie Unia Tarnów - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz od 18.30. Transmisji z meczu żużlowców będzie można słuchać na naszej tarnowskiej częstotliwości 101 MHz oraz w specjalnych internetowych kanałach: tarnowskim i sportowym dostępnych zarówno za pośrednictwem strony www.radiokrakow.pl jak i aplikacji na smartfony. Informacje jak ją pobrać znajdą Państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków Na naszej stronie internetowej też opis meczu "wyścig po wyścigu".
[


]

Niedzielna seria spotkań w ramach 8. rundy DMP znów kryje w sobie prawdziwe hity i absolutnie wyrównane rywalizacje, w których nie sposób z góry przesądzać nawet, kto ma większe szanse. Tegoroczna ENEA Ekstraliga co kolejkę kusi skrajnymi emocjami, przyciąga dawką adrenaliny, obiecuje wspaniałe zużlowe przeżycia.W Tarnowie aktualny mistrz Polski, Unia, podejmie składywęgla.pl Polonię Bydgoszcz. Obydwa zespoły w tym sezonie spisują się raczej w kratkę, a ich kibice skazywani są na huśtawkę nastrojów i brak pewności co do postawy ich ulubieńców na torze. Czy jednak będzie w pełni sił mocno niedawno poobijany Greg Hancock, który w sobotę będzie walczył o punkty GP w Pradze? Obecność Amerykanina w tym roku o wiele więcej znaczy dla Polonii niż innego uczestnika turniejów światowej elity, Martina Vaculika dla Unii, który jakoś nie może w tym sezonie wejść w zwycięski rytm jazdy. Zapowiada się ciekawy mecz zwłaszcza, że do składu w miejsce nadal niedysponowanego Leona Madsena wskakuje Patrick Hougaard. Duńczyk jeździł już w Tarnowie, ciekawie jak spisze się w powtórnym debiucie.

Awizowane składy:

Unia Tarnów:

9. Maciej Janowski
10. Patrick Hougaard
11. Artiom Łaguta
12. Martin Vaculik
13. Janusz Kołodziej
14. Mateusz Borowicz
15. Kacper Gomólski
składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz:


1. Greg Hancock
2. Robert Kościecha
3. Hans Andersen
4. Aleksandr Łoktajew
5. Krzysztof Buczkowski
6. Szymon Woźniak
7. Mikołaj Curyło

Hitem rundy powinny być derby Ziemi Lubuskiej Stal Gorzów - Stelmet Falubaz Zielona Góra. To zawody wręcz kultowe dla tej części Polski. Dziś rolę gospodarza pełnić będzie Stal Gorzów. W pierwszych występach w tegorocznym sezonie dużo lepsze wrażenie pozostawili goście zajmujący jak na razie trzecie miejsce w tabeli. Gorzowianie są o dwie pozycje niżej, ale to o niczym nie świadczy.W Toruniu rozpędzony lider, po tygodniowej przerwie z uwagi na złą aurę, podejmie PGE Marmę Rzeszów. W zespole gospodarzy po raz kolejny zabraknie kontuzjowanego Darcy'ego Warda. Nie wiadomo natomiast, czy w drużynie gości wystąpi Nicki Pedersen. Wczoraj bardzo dobrze pojechał w Pradze, ale kończył zawody znów bolesną wywrotką.Bardzo ciekawie powinno być w Lesznie. Zarówno gospodarz, FOGO Unia, jak i goście - Betard Sparta Wrocław spisują się w tym sezonie zupełnie dobrze. Obydwie ekipy z pewnością stać na wygraną. Kluczem do zagarnięcia dwóch punktów na torze stadionu im. Alfreda Smoczyka przez gospodarzy może być znalezienie sposobu na objechanie, i to nie raz, rewelacyjnie spisującego się w tym sezonie Taia Woffindena.W Częstochowie, gdzie zainteresowanie speedwayem przeżywa w tym sezonie swój wielki renesans, Dospel CKM Włókniarz jeździć będzie z beniaminkiem, Lechmą Startem Gniezno. Gospodarze kryzys w postaci osłabienia brakiem Emila Sajfutdinowa mają już za sobą. Rosjanin w tym sezonie pokazuje naprawdę wielką waleczność i skuteczność, podobnie jak Grigorij Łaguta. Rosyjski kierunek transferowy okazał się zatem dla częstochowian bardzo trafny. Trochę jakby dla kontrastu słabiej spisuje się zagraniczna armia zaciężna gnieźnian, zatracił swoją ubiegłoroczną skuteczność Antonio Lindbaeck, mało widać na pierwszych pozycjach na mecie Piotra Świderskiego, Sebastiana Ułamka i Bjarne Pedersena.

Aktualna tabela:
Marek Solecki/materiały EneaEkstraligi