Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Termalika zagra o kolejne trzy punkty

  • Sport
  • date_range Piątek, 2012.08.24 08:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:53 )
Po dwóch ligowych wygranych nastroje w Niecieczy są znakomite. Teraz czas na kolejny mecz pierwszoligowy przed własną publicznością. To będzie drugie w tym sezonie spotkanie Słoników przed własną publicznością - w pierwszym Termalika 0-1 przegrała z Sandecją Nowy Sącz. W niedziele Teramalika zagra z Miedzią Legnica.

fot: www.termalica.brukbet.com


Po dwóch ligowych wygranych nastroje w Niecieczy są znakomite. Teraz czas na kolejny mecz pierwszoligowy przed własną publicznością. W niedzielne południe (spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.15) piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza zmierzą się z beniaminkiem Miedzią Legnica. W poprzednim sezonie zwyciężył w rozgrywkach II ligi grupy zachodniej. To będzie drugie w tym sezonie spotkanie Słoników przed własną publicznością - w pierwszym Termalika 0-1 przegrała z Sandecją Nowy Sącz. W niedzielę Termalica Bruk-Bet Nieciecza pierwszy raz zagra w meczu o punkty z Miedzią.

Niewykluczone, że w drużynie z Legnicy w niedzielnym meczu zagra bardzo dobrze znany w Małopolsce Wojciech Łobodziński. Były reprezentant Polski i zawodnik min. Wisły Kraków z Miedzią w piątek podpisał roczny kontrakt.

Trenera Kazimierz Moskal nie ma wątpliwości, że drużyna do tego spotkania przystępuje w dobrych nastrojach. – Wpłynęły na to dwie nasze wysokie wygrane. Dzięki nim zespół nabrał pewności siebie. Teraz przed nami spotkanie z Miedzią Legnica. Walczymy z nią o trzy punkty. W tym sezonie jeszcze przed własną publicznością nie wygraliśmy. Czas to zmienić. Miedź to zespół, który jest silny i ma doświadczonych zawodników w swoim składzie – uważa Moskal.

Trener Moskal nie ukrywa, że oprócz punktów przed niedzielnym meczem cieszy go gra zespołu – W wielu fragmentach jest taka jaką bym sobie życzył. Zdarzają nam się również mankamenty, ale jeżeli one mają się przytrafiać przy naszych zwycięstwach 3:0, to jestem w stanie na to przymknąć oczy – dodaje Moskal.


W niedzielnym spotkaniu z Miedzią Legnica w drużynie z Niecieczy zabraknie kilku kontuzjowanych graczy. Trener Moskal nie będzie mógł skorzystać Dariusza Jareckiego, Jakuba Biskupa, Damiana Skołorzyńskiego i Krzysztofa Lipeckiego.
Miedź Legnica: Klub założono w 1971 r. Największym sukcesem klubu jest zdobycie Pucharu Polski w sezonie 1991/92. W drugiej lidze dwukrotnie kończył rozgrywki na drugim miejscu (1991/92, 1993/94).
Po trzech kolejkach obecnego sezonu Miedź zajmuje 12 miejsce z trzema punktami. Legniczanie raz wygrali, dwukrotnie przegrywali. Zespół od czerwca 2011 roku prowadzi Bogusława Baniak. To doświadczony szkoleniowiec, który pracował m.in. w Pogoni Szczecin, Lechu Poznań, Warcie Poznań.

KN


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

957260

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię