Na dwie kolejki przed końcem sezonu przed oczami kibiców z malutkiej Niecieczy zaczynają pojawiać się demony przeszłości. Rok temu niecieczanie prowadzili w tabeli i pewnie zmierzali do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po serii porażek w końcówce piłkarze z podtarnowskiej wsi ostatecznie pozostali na zapleczu ekstraklasy. Teraz sytuacja może się powtórzyć bowiem w ostatnich 5 meczach niecieczanie zdobyli jedynie 7 punktów i po porażce z Zawiszą stracili pozycję lidera właśnie kosztem bydgoszczan. "Śłoniki" mecz na szczycie przegrały już w 4. minucie meczu, kiedy to zoskonałą kombinacyjną akcję wykończył mylącym strzałem przy dalszym słupku Wójcicki. W końcówce gospodarze mieli wiele szans na wyrównanie, ale Kaczmarek pozostał niepokonany nawet po strzale Biskupa z 3 metrów.

Do prawdziwej sensacji doszło w Świnoujściu, gdzie trzecia w tabeli Flota podejmowała Kolejarza Stróże. Walczący o awans gospodarze sensacyjnie przegrali i tym samym bardzo oddalili się od upragnionej czołowej dwójki. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 52. minucie Marcin Stefanik.

Bilet powrotny do II ligi zapewnili sobie w środe zawodnicy Okocimskiego Brzesko, którzy mieli jeszcze iluzoryczne szanse na pozostanie w I lidze. Dolcan w ciągu zaledwie siedmiu minut odarł przeciwnika ze złudzeń i już po kwadransie gry prowadził 2:0. Najpierw do siatki trafił Bartosz Wiśniewski a później błąd popełnił Aleksander Kozioł, który przepuścił piłkę po
strzale Dariusza Zjawińskiego. Okocimski zdołał jedynie odpowiedzieć trafieniem Ogara i spadek beniaminka z Małopolski stał się faktem.

W przedostatniej kolejce Termalikę zagra ostatni mecz przed własną publicznością, a jej przeciwnikiem będzie Olimpia Grudziądz. Ciekawie z pewnością będzie także w Bydgoszczy, gdzie nowy lider podejmuje Flotę, która nie zapowiada jeszcze kapitulacji, mimo środkowej porażki. W Tychach swój mecz rozegra trzecia po tej kolejce gier Cracovia.

'4 Wójcicki

Skład Termaliki: Nowak, Piątek, Czerwiński('67 Ceglarz), Nalepa, Pielorz, Kaczmarczyk('46 Jarecki), Horvath-żk, Lipecki, Rybski, Pawlusiński('74 Biskup), Drozdowicz

Skład Zawiszy: Kaczmarek , Petrasz, Ciechanowski, Skrzyński, Strąk, Drygas-żk, Masłowski, Hermes, Geworgian('71 Ziajka), Wójcicki, Abbott('65 Ostalczyk)

'90 +4 Koniec meczu! Zawisza nowym liderem I ligi

'90+3 Coś niesamowitego! Kaczmarek broni w ostatniej akcji strzał głową Drozdowicza z 3 metrów ! Poprawkę z jeszcze bliższej odległości marnuje Jakub Biskup!

'90 Piłka na 1-1! Drozdowicz pudłuje z najbliższej odległości po fenomenalnym zgraniu Rybksiego

'86 Dośrodkowanie w pole karne Zawiszy i na rzut rożny wybija Drygas. Chwile później piłkę po rzucie rożnym wybija Hermes.

'81 Ziajka zagral z linii bocznej do Hermesa, ten z powrotem do Ziajki, ale ten wychodząc z akcją w pole karne faulował Ceglarza

'80 Masłowski fenomenalnie dośrodkował w kierunku Ziajki, a ten z pierwszej piłki, z 5. metrów uderzył wprost w wychodzącego Nowaka! Kolejna świetna interwencja bramkarza Termaliki!

'78 Ostatnia zmiana także w zespole Zawiszy. Leśniewski zastępuje zdobywcę bramki- Wójcickiego

'75 Ostalczyk mając przed sobą kilku obrońców Termaliki postanowił ambitnie powalczyć mając piłke przy nogach. Opłaciło się bo po serii błędów defensorów niecieczan interweniować musiał Nowak.

'74 Ostatnia dziś zmiana w zespole z Niecieczy. W miejsce Dariusza Pawlusińskiego - Jakub Biskup.

'72 Żółtą kartką ukarany Horvath.

'71 Serii zmian ciąg dalszy. Sebastian Ziajka zmienia Geworgiana w zespole Zawiszy.

18:55 Sensacja w Świnoujściu stała się faktem! Kolejarz wygrywa z Flotą 1-0. Z Ekstraklasą żegna się już oficjalnie beniaminek z Brzeska

'67 Zmiana także w zespole Termaliki. Ceglarz zastępuje Czerwińskiego. To drugi młodzieżowiec w składzie niecieczan.

'65 Boisko opuszcza Paweł Abbott. Zastępuje go Tomasz Ostalczyk

'64 W odpowiedzi Jarecki. Strzał z ostrego kąta w polu karnym blokuje któryś z obrońców z Bydgoszczy

'63 To była piłka meczowa Zawiszy! Geworgian wziął "na raz" Czerwińskiego i wyszedł sam na sam z Nowakiem. Kolejny raz górą golkiper niecieczan!

18:48 Dobiegają końca spotkania rozpoczęte o 17. Kolejarz nadal prowadzi z Flotą, natomiast na 3 minuty przed końcem meczu Okocimski może się zacząć żegnać z zapleczem Ekstraklasy.

'57 Wyrównane spotkanie mają okazję śledzić kibice w Niecieczy. Bliżej bramki na 1-1 są jednak gospodarze.

'53 Zawodnik Zawiszy-Kamil Drygas jako pierwszy w tym meczu zobaczył żółtą kartkę za faul na Lipeckim

'50 Długą piłkę do Pawlusińskiego przecina efektownie Łukasz Skrzyński

'47 Ależ okazja na wyrównanie!!! Fenomenalne dośrodkowanie wprost na czoło Jareckiego, który z 8 metrów uderzył obok bramki ! Niedoszły strzelec od początku drugiej połowy zastępuje Kaczmarczyka

'46 Wracamy do Niecieczy. Od połowy zaczyna Termalika

18:21 W pozostałych pierwszoligowych starciach po 60 minutach Olimpia Grudziądz prowadzi 1-0 z GKS-em Katowice, a po pierwszej połowie GKS Tychy prowadzi z Wartą Poznań 2-0.

18:17 Kontaktowy gol dla Okocimskiego w Brzesku! Gospodarze po bramce Tomasza Ogara przegrywają już tylko 1-2.

'45 Koniec pierwszej części meczu! Zawisza prowadzi 1-0 po niezwykle wyrównanej połowie

'43 Masłowski strzela technicznie tuż obok dalszego słupka bramki Termaliki! Mogło być 2-0 dla gości

18:12 Fantastyczne wieści dla małopolskich drużyn walczących o Ekstraklasę! Kolejarz Stróże prowadzi z Flotą Świnoujście 1-0!

'40 Pawlusiński!!! Wszystko w tym strzale było dobrze. Interwencja Kaczmarka po strzale z rzutu wolnego była jednak po prostu znakomita.

'39 Będzie rzut wolny z bliskiej odległości dla Termaliki. bo brutalnie 20 metrów od bramki sfaulowany został Rybski

18:08 W międzyczasie rozpoczęła się druga połowa spotkań w Brzesku i Świnoujściu.

'34 Ładnie pod pole karne podszedł Rybski, ale zamiast strzelać zdecydował się dryblować. Nie stracił piłki, ale został wyrzucony na skrzydło, z którego beznadziejnie dośrodkował w kierunku "Plastika".

'30 Z ataków gospodarzy praktycznie nic nie wynika. Bardzo pewnie w defensywie gra Zawisza, która na ten moment jest wirtualnym liderem tabeli I ligi

'27 Rybski wpadł lewą flanką w gąszcz nóg bydgoskich defensorów i bezsensownie stracił piłkę.

'25 Karol Piątek próbował głębokiej wrzutki z prawego skrzydła, ale piłka po słabej główce Lipeckiego wypadła za linię końcową.

'21 Geworgian przebojem wdarł się w pole karne Termaliki, minął obu stoperów i mając drugą bramkę na przysłowiowym bucie, przegrał pojedynek jeden na jednego z Nowakiem

17:52 Koniec pierwszej połowy także w Świnoujściu. Flota bezbramkowo remisuje z Kolejarzem.

17:50 Zakończyła się pierwsza połowa meczu w Brzesku. Okocimski nadal przegrywa 0:2

'17 Było bardzo groźnie, bo piłka bo zaskakującym dośrodkowaniu któregoś z bydgoszczan uderzyła w spojenie. Wczesniej jednak sędzia zasygnalizował,że Abbott jest na spalonym.

'16 Szykuje się pierwsza żółta kartka w meczu. Po raz kolejny nieprzepisowo zagrał Krzysztof Lipecki. To chyba ostatni raz kiedy skończyło się na upomnieniu

'14 W środku pola faulowany był Drygas. Piłkę z rzutu wolnego uderzał Masłowski. Zawodnik Zawiszy trafił jednak w mur.

17:40 Tymczasem w Brzesku gospodarze chyba jeszcze nie tracą nadziei. Znakomite podanie otrzymał Jakub Kowalski, przebiegł z piłką kilkanaście metrów, zszedł do środka i uderzył w słupek z bliskiej odległości! Piwosze nadal przegrywają z Dolcanem 0-2

'10 Kolejna świetna okazja Termaliki! Z lewego skrzydła dochodzące, głębokie podanie w pole karne posłał Lipecki, a bliski oddania strzału z 5 metrów był Pawlusiński. Przeszkodził mu jednak Skrzyński.

'8 Samotny rajd Pawlusińskiego środkiem pola zakończony wywalczonym rzutem wolnym z około 35. metrów. Sam poszkodowany zdecydował się na strzał, który bez problemu wyłapał Kaczmarek.

'6 Była szansa na 0-2! Abbott przegrał jednak pojedynek "sam na sam " z bramkarzem niecieczan- Nowakiem.

'4 GOL! Po kombinacyjnym rozegraniu bramkę dla Zawiszy zdobywa Jakub Wójcicki. Zawodnik drużyny gości fantastycznie urwał się obrońcom biegnąc wszerz pola karnego i uderzył z 15 metrów nie do obrony!

'2 Z kontrą wychodzą zawodnicy Zawiszy, ale dobrze ustawiony na środku Wójcicki pomaga sobie ręką w przyjęciu

'1 Gramy!

17:29 Pierwsze kilkadziesiąt minut spotkania w Świnoujściu nie przyniosł jkeszcze bramki. Grający przeciwko gospodarzom stróżanie "urywając" punkty Flocie mogą zbliżyć do Ekstraklasy kolegów z Niecieczy i Krakowa. Sam Kolejarz zapewnił sobie już utrzymanie.

17:26 Tymczasem po pierwszym kwadransie gry złe wieści z Brzeska. Walczący dramatycznie o utrzymanie Okocimski przegrywa już 0-2. Porażka w dzisiejszym meczu oznacza pożegnanie małopolan z I ligą.

17:18 Dzisiejszy pojedynek w Niecieczy może dać odpowiedzieć na to, kto będzie znacznie bliżej awansu do T-Mobile Ekstraklasy. Na ten moment w lepszej sytuacji są gospodarze, którzy mają w tabeli 3-punktową przewagę nad Zawiszą i Flotą oraz 4-punktowe nad Cracovią. Do Ekstraklasy awansują tylko dwa zespoły.

17:11 Poza pierwszoligowym hitem Termaliki i Zawiszy, dziś inne małopolskie drużyny czeka bardzo ważne zadanie. Kibice "Piwoszy" wierzą w utrzymanie, ale do tego potrzebny będzie prawdziwy cud, czyli trzy zwycięstwa Okocimskiego i niemoc Stomilu, który nie mógłby wygrać ostatnich spotkań. Kolejarz natomiast o 3 punkty walczy z mającą ekstraklasowe aspiracje Flotą. O 19 swoje szanse na powrót do elity przedłużyć spróbują zawodnicy Cracovii. O komplet punktów "Pasy" powalczą w derbach z Sandecją w Nowym Sączu.