Kolejne sukcesy zanotowali karatecy zrzeszeni w AKT Niepołomice. Stanowili część reprezentacji Polski, która brała udział w Pucharze Świata organizowanym przez Światową Federację Karatenomichi (Karatenomichi World Federation, KWF) na Malcie. W 8th Karatenomichi World Federation World Conference Cup – w zawodach i seminarium poprzedzającym turniej uczestniczyło ponad 400 karateków z 36 państw.

Drużyna kumite w składzie Wiktor Staszak (AKT Niepołomice), Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Łukasz Wójcik (KKT Kobu Wrocław) w brawurowym stylu w finale pokonała zawodników z Japonii. Większość walk Polacy wygrywali, zdobywając ippony.

Paweł Tomasik w imponującym stylu wywalczył srebro w kumite indywidualnym seniorów, a brąz w kumite w kategorii weteranów zdobył Paweł Janusz (AKT Niepołomice). Brązowy medal przywiezie z Malty także drużyna kata w składzie: Paweł Janusz, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk (wszyscy AKT Niepołomice).

Polska reprezentacja wywalczyła w sumie 4 medale!