W tym tygodniu pierwsze miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca zajął Michał Haratyk. Kulomiot z klubu AZS AWF Kraków wywalczył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. To zagwarantowało mu 65% głosów. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma (19%) a trzecie Rafał Majka (16%).

fot: PAP/Adam Warżawa

Michał Haratyk (AZS AWF Kraków) - Urodzony w Cieszynie zawodnik krakowskiego klubu, Michał Haratyk wynikiem 21,19 metra wywalczył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Wygrał Niemiec David Storl (21,31 m). Haratyk zdobył pierwszy w karierze medal na wielkiej imprezie, ale wysoką formę zademonstrował takze podczas mistrzostw kraju. To nie wszystko. 5 lutego, podczas halowego mityngu Pedro's Cup w Łodzi, czterokrotnie bił swój rekord życiowy, łącznie poprawiając go o 61 centymetrów. W szóstej próbie tego konkursu osiągnął rezultat 21,35 m, obejmując w ten sposób pozycję lidera światowych tabel. Teraz czas na Rio.

fot: Kamil Szyjka

Rafał Majka - Świetne akcje na pirenejskich etapach Tour de France zaowocowały koszulką "w grochy", czyli "maillot à pois rouges", oznaczającego lidera klasyfikacji górskiej. Przed Rafałem Prowansja z Mont Ventoux, a potem Alpy... Może byc tylko lepiej. Znów porwał swoją jazdą kibiców i sprawozdawców. "Kozak" - wykrzykiwano...

Katarzyna Niewiadoma - Do kolekcji sukcesów ostatnich tygodni (między innymi dwa złote medale Mistrzostw Polski) pani Katarzyna dołączyła sukces międynarodowy. Małopolanka zajęła siódme miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu Giro d'Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa). Polka wygrała też klasyfikację młodzieżową.