Pierwsza połowa była naprawdę niezłym widowiskiem. Od początku Termalica pokazała, że nie przyjechała do Poznania tylko po to, żeby się bronić. Pierwszy ukąsił jednak Lech. W 11 minucie Linetty świetnie podał do Pawłowskiego a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Pilarzowi. Na odpowiedź Słoni nie musieliśmy długo czekać. Już dwie minuty później piłka trafiła do Wojciecha Kędziory, ale jego uderzenie na słupek sparował Jasmin Burić.

Następne minuty upłynęły pod kontrolą Lecha i to znowu poznaniacy trafili do siatki. W 42 minucie Linetty świetnie obsłużył Nickiego Bille Nielsena a nowy nabytek Kolejorza huknął w sytuacji sam na sam pod poprzeczkę. Minutę później było już jednak 2-1. Znowu w polu karnym świetnie znalazł się Kędziora, który tym razem nie dał szans Buriciowi na skuteczną interwencję.

Druga połowa nie przyniosła mniejszego tempa. Już w 49 minucie mieliśmy remis. Biskup dobrze dograł w pole karne, tak odnalazł się Kędziora, który strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. W kolejnych minutach to właśnie goście prowadzili grę, ale... gola strzelił Lech. Linetty świetnie dograł do Pawłowskiego, który w sytuacji sam na sam minął Pilarza i strzelił do pustej bramki. Jak jednak pokazały powtórki, gracz Lecha przy podaniu był na pozycji spalonej.

Gdy wydawało się, że takim wynikiem mecz się zakończy, w 90 minucie Stano bezmyślnie zachował się we własnym polu karnym faulując rywala. Do jedenastki podszedł Kownacki i pewnym strzałem pokonał Pilarza. Dwie minuty później było już 5-2 a swojego drugiego gola strzelił Kownacki.

Tym samym Słoniki przegrały pierwszy ligowy mecz w 2016 roku, ale nie mają się czego wstydzić.

Lech Poznań  5 - 2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza

1-0 Pawłowski (11')

2-0 Nicki Bille Nielsen (42')

2-1 Kędziora (43')

2-2 Kędziora (49')

3-2 Pawłowski (57')

4-2 Kownacki (90')

5-2 Kownacki (92')

Skład Lecha: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Vladimir Volkov – Łukasz Trałka (ż.k), Abdul Aziz Tetteh (77' Gajos) – Gergo Lovrencsics (65' Jevtić), Karol Linetty (ż.k), Szymon Pawłowski – Nicky Bille Nielsen (88' Kownacki)

Skład Termaliki: Krzysztof Pilarz – Sebastian Ziajka, Artem Putiwcew, Pavol Stano, Dariusz Jarecki – Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak (85' Kowal) – Dawid Plizga, Tomasz Foszmańczyk (46' Misak), Jakub Biskup (79' Juhar) – Wojciech Kędziora