Kibice gospodarzy licząc na sensację szybko wypełnili trybuny stadionu Wieczystej, a bezpłatne wejściówki zniknęły w mgnieniu oka.Sensacji jednak nie było, a Piast wygrał pewnie i awansował do kolejnej rundy.

Drużyna prowadzona przez tymczasowego trenera Sławomira Peszkę przystąpiła do tego meczu jako wicelider III ligi, podbudowana wreszcie meczem ligowym bez straty gola i wreszcie zdobytym kompletem punktów. Przystąpiła jednak w mocno przebudowanym składzie, wprawdzie z Góralskim w roli kapitana, ale bez wielu z siedmiu byłych reprezentantów swoich krajów.

Wieczysta zagrała bez kontuzjowanych Pazdana i Jankowskiego, ale także bez Żywca, Pietrzaka czy Moulina, rywale przystąpili do tego meczu też w nieco zmienionym składzie, bez Placha, Czerwińskiego i Wilczka, ale z Dziczkiem, Kądziorem i Chrapkiem licząc na to, że wreszcie uda się sięgnąć po zwycięstwo i że wreszcie uda się zdobywać bramki nie tylko z rzutów karnych.

Piast nie zlekceważył przeciwnika, zaczął z pełną mobilizacją już w 5. minucie zdobywając pierwszego gola, Kądzior podal piłkę do Felixa, a ten uderzył z 16 metrów i trafił do bramki gospodarzy.

Nielicznym akcjom gospodarzy brakowało wykończenia, kilkoma efektownymi wślizgami popisał się w środku pola Góralski, ale nie udało się Wieczystej w pierwszej połowie stworzyć żadnej bramkowej sytuacji.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Knausmuellner, który ma za sobą ponad 200 meczów w austriackiej Bundeslidze w Rapidzie Wiedeń, a także występy w młodzieżówkach Bayernu i Interu. To trochę poprawiło grę Wieczystej w środku pola, ładną wrzutkę w kierunku Aralicy w ostatniej chwili wybił na rzut rożny Mosór, zamiast gola wyrównującego padły jednak bramki dla gości.

W 56. minucie Krykun wycofał do Szczepańskiego, a ten uderzył pod poprzeczkę i było 0:2, kilka minut później niemal do pustej bramki wbił piłkę Kądzior, a wynik meczu na 0:4 z karnego ustalił Dziczek w 84. minucie gry.

1. runda piłkarskiego Pucharu Polski: Wieczysta Kraków – Piast Gliwice 0:4 (0:1). Awans Piast.

Bramki: 0:1 Jorge Felix (5), 0:2 Miłosz Szczepański (56), 0:3 Damian Kądzior (63), 0:4 Patryk Dziczek (84).

Żółta kartka – Wieczysta Kraków: Jakub Bąk, Denys Faworow, Jacek Góralski; Piast Gliwice: Marcel Bykowski.

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).