Paweł Pyjas (AZS AWF Katowice) wywalczył trzy złote medale podczas zakończonych w czwartek w Szczawnicy międzynarodowych mistrzostw Polski. W zawodach wystartowało ponad 70 zawodniczek i zawodników z Polski, Chorwacji, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii i Słowacji.

Pyjas dominował w trzydniowych zawodach pokonując rywali w slalomie gigancie, slalomie i slalomie równoległym. W dwóch z tych konkurencji bronił ubiegłorocznego tytułu (gigant i równoległy). W slalomie pierwszy w 2021 roku Michał Michalik, tym razem musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Wśród kobiet, pod nieobecność Maryny Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Łuczak, które przygotowują się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, mistrzowskimi tytułami podzieliły się: Hanna Zięba w slalomie gigancie oraz Zuzanna Czapska w slalomie i slalomie równoległym.

Przed rokiem złote medale wywalczyły: w slalomie gigancie Łuczak, w slalomie Patrycja Florek, a w slalomie równoległym Maja Chyla.

W zawodach FIS także w większości wygrywali reprezentanci Polski. Tylko w slalomie pań najlepszy czas uzyskała Słowaczka Petra Hramcova.

Rywalizacja przebiegała w bardzo dobrych warunkach śniegowych. Panująca od kilku dni mroźna pogoda pozwoliła na doskonałe naśnieżenie i utwardzenie trasy. Dopiero w czwartek temperatura osiągnęła dodatnie wartości, jednak wytworzony wcześniej podkład zapewnił alpejkom i alpejczykom pełen komfort jazdy

Medaliści mistrzostw Polski:

slalom gigant

kobiety

1. Hanna Zięba (KS Tatra Ski Academy Zakopane)

2. Daria Krajewska (AZS Zakopane)

3. Maja Chyla (KS Yeti Kraków)

mężczyźni

1. Paweł Pyjas

2. Piotr Habdas

3. Michał Michalik (wszyscy AZS AWF Katowice)

slalom

kobiety

1. Zuzanna Czapska (WKN Warszawa)

2. Aniela Sawicka (MMS Dendyski Koszarawa)

3. Maja Chyla (Yeti Kraków)

mężczyźni

1. Paweł Pyjas

2. Michał Michalik (obaj AZS AWF Katowice)

3. Bartłomiej Sanetra (MKS Skrzyczne Szczyrk)

slalom równoległy

kobiety

1. Zuzanna Czapska (WKN Warszawa)

2. Maja Chyla (Yeti Kraków)

3. Hanna Zięba (KS Tatra Ski Academy Zakopane)

3. Daria Krajewska (AZS Zakopane)

mężczyźni

1. Paweł Pyjas (AZS AWF Katowice)

2. Bartłomiej Sanetra (MKS Skrzyczne Szczyrk)

3. Piotr Szeląg (MitanSki Zakopane)