Już w pierwszej minucie gdańszczanie dowiedli, że są żądni rewanżu za 2:5 w meczu o ligowe punkty. Strzelał Michalak - Buchalik z pewnymi kłopotami, ale broni. Ponowny pojedynek tych dwóch zawodników w 11 minucie i tym razem wygrany przez bramkarza Wisły. Lechia jednak dopina swego w 15 minucie spotkania. Precyzyjne dośrodkowanie Lipskiego z rzutu wolnego trafia na głowę Michała Nalepy, który pewnym strzałem pokonał Buchalika. Bramkarz Wisły nie ma chwili wytchnienia. W 18 minucie broni uderzenie Araka, w 22 minucie broni nogą po strzale Maka. Wisła przejmuje inicjatywę, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Lechii. Blisko szczęścia był w 39 minucie Basha, ale jego strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafia w słupek. Na pierwszą ładną, zespołową ację „Białej Gwiazdy” kibice czekali do 44 minuty. Efektowną kombinacje kończy jednak minimalnie niecelny strzał Imaza.

Druga połowę wiślacy zaczynają od serii trzech rzutów rożnych. Bez efektu. W kontrze gości - w poprzeczkę trafia Michalak. W 59 minucie znakomicie wychodzący na pozycję Kolar jest faulowany przez Abemrovicia i jedenastkę zamienia na bramkę Ondrasek W 74 minucie na boisku pojawia sie Paweł . Brożek. 10 minut później zainicjował ładną akcję, ale zbyt późno podał do wychodzacego na pozycję Imaza. Emocje w końcówce regulaminowego czasu gry. Najpierw goraco pod bramka Wisły, ale Harasin minimalnie się myli. W odpowiedzi strzał imaza kapitalnie bhroni bramkarz Lechii. Sedzia dolicza trzy minuty, jednak żadna z drużyn tego czasu nie wykorzystuje. Dogrywka.

Zaczyna sie fatalnie. Faul Ondraska. Sędzia upomina żółtą kartką, ale po analizie VAR pokazuje krakowskiemu napastnikowi kartkę czerwoną! W 98' kolejna, kapitalna interwencja Buchalika, który wygrywa pojedynek sam na sam z Mladenovicem. Ponownie oklaski dla bramkarza Wisły po strzale Lipskiego w doliczonym czasie I połowy dogrywki. Buchalik, Buchalik, Buchalik. Oby tak interweniował przy rzutach karnych. .

Karne:1:o Brożek, 1:1 Flavio, 2:1 Kostal, 2:2 Haraslin, 3:2 Pietrzak, 3:3 Lipski, Sadlok PRZESTRZELIŁ, 3:4 Kubicki, 4:4 Bartkowski, 4:5 Mladenovic

0:1 15' – Nalepa, 1:1 60' – Ondrasek (karny)

Wisła Kraków: Buchalik – Pietrzak, Sadlok, Arsenić(żk), Bartkowski, Basha, Plewka, Kort (74' Brożek), Imaz (108'Boguski), Kolar, (62'Kostal) Ondrasek (czk)