Dawid Kubacki (nr startowy 34), Piotr Żyła (42), Maciej Kot (48) - w takiej kolejności pojawią się polscy skoczkowie narciarscy na dużej skoczni w Predazzo, w serii kwalifikacyjnej do jutrzejszego konkursu o mistrzostwo świata. Czwarty z biało-czerwonych, Kamil Stoch ma zagwarantowany udział w konkursie, podobnie jak 9 pozostałych z listy najlepszych w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

O 40 miejsc premiowanych udziałem w konkursie głównym będzie rywalizować 53 zawodników. Jednym z sędziów oceniających jest Polak, Tadeusz Szostak.


We wtorkowych skokach treningowych Dawid Kubacki w obu seriach uzyskiwał 13. odległość i był nieco lepszy od Piotra Żyły. Maciej Kot i Kamil Stoch zrezygnowali z udziału w treningu. Początek serii kwalifikacyjnej wyznaczony został na 17.00. Wcześniej, o 12:45 do walki na dystansie 15 km stylem dowolnym wystartują biegacze narciarscy. Wśród 95 zawodników będzie czwórka Polaków: Jan Antolec, Maciej Kreczmer (obaj LKS Poroniec Poronin), Sebastian Gazurek i Maciej Staręga.