Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska odpadła w 1/8 finału Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (nr 7.) w dwóch setach 2:6, 4:6. Kuzniecowa jest jedną z tych rywalek, z którą Radwańskiej gra się trudno. Było to 14. zwycięstwo Rosjanki w ich 18. pojedynku.

Pierwsze trzy piłki pierwszego seta dla krakowianki, później jednak było już dużo gorzej. Kuzniecowa grała mocniej, odważniej, bardziej dokładnie i chyba zdając sobie sprawę, że Polka nie jest jeszcze w swojej najwyższej dyspozycji.

W drugim secie Radwańska wzięła się ostro do pracy. Tak jak w meczach z Janković, McHale i Bacsinsky zaczęła się rozkręcać, trzeci gem drugiej partii trwał 13 minut czyli prawie tyle co pierwszy set. Do stanu 3:3 walka była zacięta, wyrównana, obfitująca w wiele efektownych zagrań. Później jednak, Agnieszka nie wykorzystała swoich szans, a Rosjanka wygrywała najważnieksze piłki w najważniejszych momentach i wygrała cały mecz w 1,5 godziny 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale Swietłana Kuzniecowa zmierzy się z Garbine Muguruzą Blanco. Hiszpanka wygrała bowiem z liderką światowego rankingu, Niemką polskiego pochodzenia, rozstawioną z jedynką Angelique Kerber 4:6, 6:4, 6:4.