Po dość nieśmiałym początku meczu ósmej kolejki podopieczne Bogdana Serwińskiego szybko przejmują inicjatywę, i za sprawą swojej dobrej i skutecznej gry budują wyraźną przewagę punktową (12:18, 14:20). W końcowym fragmencie pierwszej odsłony gospodynie przeprowadzają szturm, dzięki któremu zbliżają się do Polskiego Cukru nawet na dwa oczka (22:24), jednak zawodniczki Polskiego Cukru zadają decydujący cios i wygrywają pierwszą odsłonę 22–25.

W drugiej partii Polski Cukier znacznie szybciej przejmuje inicjatywę i od początku seta narzuca wysokie tempo, co ma swoje odzwierciedlenie w rezultacie (2:7). Ambitna pogoń miejscowych siatkarek przynosi rezultaty i przed decydującymi fragmentami drugiej odsłony wynik wyrównuje się (16:17). Czas na żądanie trenera Serwińskiego działa znakomicie na siatkarki Polskiego Cukru, które wracają do swojej dobrej gry i nie wypuszczają szansy na wygranie również drugiej odsłony 21–25.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybija z rytmu siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki, które wykorzystują swoje przewagi i budują skutecznie przewagę punktową w trzeciej odsłonie spotkania (12:18). Seryjnie zdobywane punkty nakręcają siatkarki Polskiego Cukru i wybijają z głowy gospodyniom myśli o zdobyciu chociażby jednego seta w sobotnim starciu. Koniec końców w trzeciej partii Polski Cukier Muszynianka lepszy od KS Pałac Bydgoszcz 14–25 , końcowy rezultat spotkania 0:3. MVP: Maja Savić.

Dzięki zwycięstwu za trzy punkty Polski Cukier Muszynianka przynajmniej do niedzieli awansował na 5 pozycję w ligowej tabeli.

KS Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (22:25, 21:25, 14:25)