Bez bramek w meczu przyjaźni! Cracovia - Lech 0:0.

• date_range Czwartek, 2015.02.26 10:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:38 )
Po dosyć bezbarwnym spotkaniu Cracovia remisuje na własnym stadionie z Lechem Poznań. Podział punktów to sprawiedliwy wynik - żadna z drużyn nie zdołała bowiem osiągnąć wyraźnej przewagi. Obie strony miały swoje szanse, ale nie były one na tyle dogodne, aby można było zamienić je na bramki. Mecz przyjaźni kończy się więc rezultatem 0:0!

fot: ptj

Mecz Cracovia - Lech Poznań 0 -0

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90+3' Koniec meczu! Cracovia - Lech 0:0!

90+2' W środkowej strefie boiska zatrzymywany Rakels, żółta kartka dla Douglasa.

90+2' Kolejna kartka w tym meczu, "żółtko" dla Jendriska.

90+1' Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90' Błąd Kamińskiego w okolicach własnego pola karnego, gospodarze nie zdołali wykorzystać jednak tej chwili słabości poznaniaków.

89' Wdowiak w polu karnym zagrywa pod nogi Sretenovicia, który nie zdołał w tej sytuacji opanować piłki.

88' Zupełnie nieprzemyślane podanie Arajuuriego, chwila oddechu dla defensywy Cracovii.

87' Trzy minuty do końca tego meczu, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

84' Damian Dąbrowski zastępuje Kapustkę, Dariusz Formella pojawia sięna boisku w miejsce Lovrencsicsa. Do końca nieco ponad pięć minut.

83' W trudnej sytuacji głową uderzał Sretenović, ta próba nie miała jednak szans powodzenia.

81' Rakels zagrywa do Jendriska, napastnik Cracovii sprawia, że piłka ląduje na dachu obiektu przy ulicy Kałuży...

80' Mocny strzał Lovrencsicsa sprzed pola karnego, efektowną interwencją popisuje się Pilarz, który paruje futbolówkę poza boisko.

79' Dużo chaosu i prostych błędów w ostatnich minutach, przy piłce utrzymują się podopieczni Macieja Skorży.

77' Niedokładne uderzenie Jendriska. Wspomniany Kownacki zastępuje Hamalainena.

76' Do wejścia na boisku przygotowany Dawid Kownacki, czekamy na przerwę w grze.

74' Zbyt lekki strzał głową w wykonaniu Covilo, piłka wpada w rękawice Gostomskiego.

72' Miękkie uderzenie Douglasa nie sprawia problemów Pilarzowi.

70' Młodziutki Mateusz Wdowiak zastępuje na placu gry Nykiela.

69' Jeszcze jedno uderzenie Sadajewa, tym razemz precyzją było jednak dużo gorzej.

68' To powinno być 0:1, głową w poprzeczkę trafił Sadajew, a po chwili z dobitką Hamalainena radzi sobie Pilarz!

67' Niedokładne podanie w kierunku Keity, wciąż przy piłce goście.

64' Kolejna kartka, tym razem ukarany Boubacar Diabang.

62' Wrzutka Marciniaka wprost w rękawice bramkarza Lecha.

61' Erik Jendrisek zastępuje Budzińśkiego.

60' Nerwowo zrobiło się na placu gry, Miroslav Covilo napomniany żółtym kartonikiem.

59' Zmiana w szeregach gości, Pawłowskiego zastępuje Muhamed Keita.

57' Czysty wślizg Sretenovicia przy linii bocznej, od rzutu rożnego rozpocznie "Kolejorz".

54' Zamieszanie w polu karnym gości, piłkę do bramki próbował wepchnąć Kapustka, ale jego strzał został zablokowany!

52' Mocne uderzenie Douglasa sprzed pola karnego, piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Pilarza.

50' Rzut wolny dla "Pasów", dośrodkowanie na głowę Covilo, który przenosi piłkę tuż ponad poprzeczką!

48' Mocna wrzutka Diabanga z prawej strony boiska, pewnie wyłapuje piłkę Gostomski.

47' Bez zmian w składach do drugiej połowy przystąpiły obie drużyny.

46' Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek!

45+1' Trwa doliczona do pierwszej połowy minuta gry.

45' Walczył o piłkę Diabang, skutecznie uprzedził go jednak Kędziora.

43' Zbyt długo piłkę prowadził Kapustka, młody zawodnik "Pasów" traci piłkę na rzecz Sadajewa.

42' Bardzo niedokładny strzał Djouma sprzed pola karnego.

41' W drybling przy linii bocznej wdał się Rakels, Łotysz stracił jednak futbolówkę w narożniku.

39' Rzut wolny dla Lecha, do piłki podchodzi Lovrencsics.

37' Pierwsza żółta kartka po stronie gości, ukarany Sadajew.

36' Niedokładne podanie Marciniaka, akcja Cracovii przerwana.

33' Sretenović z rzutu wolnego, piłka wpada w rękawice Gostomskiego.

32' Dośrodkowanie Pawłowskiego z prawej flanki, do ekwilibrystycznego strzału składał się Arajuuri, ale nie trafił w światło bramki.

31' Pierwsza żółta kartka, ukarany Bartosz Kapustka.

30' W środku pola faulowany Djoum.

28' Marciniak na lewym skrzydle, rzut rożny dla Cracovii.

25' W ofensywie Cracovia, dwa razy uderzał Marciniak, ale obronną ręką wyszła z tego defensywa Lecha.

23' I jeszcze jedno przewinienie, od rzutu wolnego rozpocznie "Kolejorz".

21' Faul w środku pola, mnożą się przewinienia w ostatnich minutach.

18' Rzut wolny dla Lecha, dośrodkowanie Douglasa było jednak niedokładne.

16' Niewiele dzieje się w ostatnich minutach na boisku, za nami wyrównany kwadrans gry.

13' Uderzenie głową Rakelsa, piłka przelatuje ponad poprzeczką.

11' Mazurek Dąbrowskiego odśpiewywany jest właśnie przez kibiców Cracovii.

9' Rzut wolny dla Cracovii, dośrodkowanie Budzińskiego nie trafia jednak do adresata.

7' Wrzutka z lewej strony skutecznie przecięta przez Pilarza.

5' Zamieszanie w polu karnym Lecha po dośrodkowaniu Diabanga, piłka po chwili opuszcza jednak strefę zagrożenia.

3' Zwlekającego z wybiciem piłki Pilarza zaatakował wślizgiem Sadajew, dużo szczęścia miał w tej sytuacji bramkarz "Pasów".

1' Rozpoczęli! Cracovia w tradycyjnych pasach, Lech na niebiesko-biało!

20:30 Zawodnicy pojawiają się na murawie, z głośników rozbrzmiewa hymn Cracovii.

20:15 Kwadrans do pierwszego gwizdka. Oto składy obu drużyn:

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Mateusz Żytko, Sreten Sretenović, Piotr Polczak - Krzysztof Nykiel, Adam Marciniak - Miroslav Covilo, Bartosz Kapustka, Boubacar Diabang - Deniss Rakels.

Lech: Maciej Gostomski - Barry Douglas, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora - Gilles Djoum, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski, Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen - Zaur Sadajew.

20:10 Na dwadzieścia minut przed pierwszym gwizdkiem ze stadionu przy ulicy Kałuży wita Państwa Adam Delimat!

O ile mecz ze Śląskiem był bardzo dobry w wykonaniu podopiecznych trenera Podolińskiego, o tyle z zeszłotygodniowego starcia z Podbeskidziem Pasy nie mogą być zadowolone. Bielszczanie prezentowali się słabo i Cracovia powinna spokojnie wygrać ten mecz. Akcje krakowian jednak się w ogóle nie zazębiały. W słabszej formie był Marcin Budziński, który kreuje właściwie całą grę Pasów. Do tego fatalnie we własnym polu karnym zachował się Piotr Polczak, który w niegroźnej sytuacji sfaulował Pavola Stano. Efektem był wyrównujący gol Macieja Iwańskiego.

W piątek Cracovia zmierzy się z poznańskim Lechem, który w dwóch meczach zdobył 4 punkty. Szczególnie dobra była w ich wykonaniu pierwsza połowa ostatniego meczu z Ruchem Chorzów. Poznaniacy dominowali na całym boisku i tylko ogromny pech spowodował, że Lech nie wygrał tego meczu wyżej.

O ile co do gry obu zespołów przed meczem jest wiele znaków zapytania, o tyle pewne jest jedno. Na trybunach bezie tym razem spokojnie. Fani obu zespołów przepadają za sobą i tworzą tak zwaną „zgodę”. Pozwala to mniemać, że skala wulgaryzmów powinna być zdecydowanie mniejsza.

Początek meczu na stadionie przy ulicy Kałuży o 20.30. Zapraszamy na radiową transmisję w sportowym kanale internetowym dostępnym także przy użyciu bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne - telefony komórkowe, smartfony i tablety. Zapraszamy do także do śledzenia relacji minuta po minucie.