Choć w pierwszej lidze do końca sezonu zostały już tylko cztery kolejki to walka o ekstraklasę trwa dalej, a zdaniem niektórych dopiero zaczyna nabierać rumieńców. Cracovia - po odrobieniu zaległości przez Flotę - spadła na czwarte miejsce, ale jeżeli wygra pozostałe do końca sezonu spotkania, to powinna być w czołowej dwójce, bo przecież drużyny z czołówki grają ze sobą na finiszu rozgrywek.

Nie można już jednak pozwolić sobie na wpadki. Trzy punkty w meczu z bytomską Polonią są koniecznie potrzebne. Bytomianie nie zdołali zapewnić sobie utrzymania na zapleczu ekstraklasy, nie mają na to już nawet matematycznych szans. Ale gdy spadł z nich ten psychiczny balast - zaczęli grać skutecznie. W czterech spotkaniach zdobyli aż 10 punktów i w Krakowie będą chcieli podtrzymać passę spotkań bez porażki.

Piłkarze "Pasów" są zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu, nikt jednak nie lekceważy Polonii. Trener Wojciech Stawowy podkreśla, że nikt w Cracovii nie patrzy w tabelę, bo trzba skoncentrować się na sobie: "Nie patrzymy na wyniki konkurentów. Po tych najbliższych czterech spotkaniach możemy spojrzeć w tabelę. Teraz najważniejszy jest mecz z Polonią Bytom. Nie tyle musimy gonić, o ile nie możemy stracić punktów".

Początek meczu Cracovia - Polonia Bytom o 18.00. Transmisji będzie można słuchać zarówno w programie "Sport w Radiu Kraków" jak i na stronie radiokrakow.pl - także za pośrednictwem specjalnych - bezpłatnych - aplikacji na smartfony. Informacje jak ją pobrać znajdą Państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków

[


]

A na naszej stronie internetowej także opis meczu "akcja po akcji".

Marek Solecki