Derby Górnego Śląska dla tyszan, którzy pokonali w Satelicie obrońców tytułu, derby Małopolski dla Comarch Cracovii, która po zaciętej walce pokonała Szarotki. Pasy są nowym liderem rozgrywek.

Starcie w Nowym Targu było bardzo wyrównane. Szarotki postawiły się gościom z Krakowa. W 54. minucie było 2:2, a zwycięską bramkę zdobył dla Comarch Cracovii Roman Rac. Dzięki tej wygranej drużyna prowadzona przez Rudolfa Rohacka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli PHL.

W Satelicie kluczowa była druga tercja, w której goście strzelili dwa gole w 50 sekund. Przy stanie 0:1 bramki dla gości zdobyli Bartłomiej Jeziorski i Christian Mroczkowski. Dla GieKsy była to trzecia porażka z rzędu, bo wcześniej poległa w starciach z Unią i JKH.

Na lodowisku w Sosnowcu gospodarze nie dali szans KH Energa Toruń, wygrywając pewnie 6:1. Najlepszym graczem meczu był Patryk Kogut, który w poprzednim sezonie grał w drużynie z grodu Kopernika. Napastnik Zagłębia zaliczył hat tricka.