Nieudany poczatek wiosny dla Pasów

• date_range Sobota, 2014.02.15 11:02 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:29 )
W pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie piłkarze Cracovii przegrali przed własną publicznością z bydgoskim Zawiszą 0 - 2.

Cracovia - Zawisza /fot.PS/

Pechowy początek wiosennej rywalizacji w T-Mobile Ekstraklasie zaliczyli piłkarze Cracovii. Mimo, że przez większą część meczu dominowali, ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki an własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz.

Pasy od pierwszych minut konsekwentnie realizowały znaną z rundy jesiennej taktykę przez kibiców zwaną nieco przesadnie „krakowską tiki-taką” Zawodnicy Stawowego krótkimi podaniami usiłowali uruchamiać wybiegającego an szpicy raz po raz Boljevicia. Czarnogórzec jednak albo nie potrafił sobie znaleźć miejsca, albo jak w 11. minucie po doskonałym zagraniu Danielewicza, ustawiał się na pozycji spalonej.

Cracovia jednak dominowała, nie pozwalając gościom an zbyt długie rozgrywanie futbolówki. Jej poważniejsze akcje rozbijały się na 30 metrze. W 15. minucie pierwszy poważniejszy strzał z dystansu oddał Steblecki , ale z wielkimi kłopotami na rożny futbolówkę odbił Wojciech Kaczmarek. W 23. minucie interwencja bramkarza Zawiszy nie była już konieczna, bo bomba Boljevicia była niecelna.

Poważniejsze emocje przyniosła końcówka drugiego kwadransa i cały trzeci. W 29. minucie w drybling (udany) z Carlosem wdarł się bramkarz Perdjić, po czym Pasy wyszły ze składną akcją zakończoną strzałem Nykiela z ostrego kąta przy dalszym słupku. Piłka prawie się otarła o element bramki i wypadła poza boisko. Po chwili powinno być 1-0 dla Cracovii .Po świetnie rozegranym rzucie wolnym i podaniu Danielewicza sam na sam wyszedł Boljević. Czarnogórzec trafił jednak wprost w golkipera Zawiszy, a celnie dobić strzału nie zdołał Saidi Ntibazonkiza.

Doskonałą szansę na gola w 41. minucie zmarnował Steblecki, który po kontrze i podaniu od Nykiela stanął twarzą w twarz z Kaczmarkiem. Młody Pasiak nie wytrzymał jednak presji i podobnie jak wcześniej Boljević także nie poradził sobie z bramkarzem Zawiszy.

Drugą połowa przyniosła emocje już od pierwszych sekund. K apitalną akcję przeprowadził Straus, którego strzał zblokował obrońca. Z kontrą wyszedł Carlos, minął Nykiela i uderzył miękko przy dłuższym słupku. Końcówkami palców na róg futbolówkę sparował Perdjić. Okazję na strzelenie gola na 1-0 Pasy znów miały w 65. minucie. Do rzutu wolnego z 25 metrów podszedł Marciniak, ale niesygnalizowanie uderzył w okolice "okienka" Boljević. Strzał Czarnogórca wspaniałą paradą obronił były zawodnik Cracovii - Kaczmarek.

Stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach potwierdziło się w 73. minucie. Z rożnego zacentrował Skrzyński, a najwyżej do piłki głową sięgnął Kamil Drygas. Stracona bramka podziałała na Pasy demotywująco. Kolejne okazje już po kilku minutach mieli Lewczuk (trafił w słupek) i Masłowski , którego powstrzymali na raty Nykiel i Perdjić. Po chwili jednak doświadczony zawodnik Zawiszy został sfaulowany w polu karnym przez Danielewicza, a sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na "wapno". Po chwili jedenastkę na bramkę, pewnym strzałem zamienił Bernardo Vasconcelos.

W końcówce goście mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. Ostatecznie jednak mecz zakończył się porażką Cracovii 0 do 2 - identycznym wynikiem jak w pierwszym meczu w Bydgoszczy.

'86 Bernardo Vasconcelos-k. (0-2)

Cracovia: Perdijić - Nykiel, Żytko-żk, Dąbrowski, Marciniak - Danielewicz('88 Kita), Szeliga('67 Bernhardt), Štraus - Ntibazonkiza, Boljević, Steblecki-żk('56 Dudzic).
Zawisza: Kaczmarek - Drygas, Dudek, Lewczuk, Masłowski-żk, Andre, Skrzyński, Vasconcelos, Wójcicki('80 Wojciechowski), Ziajka, Carlos('90 Petasz)

90:00+4 Koniec meczu! Cracovia zaczyna wiosne od dotkliwej i z przebiegu meczu niesprawiedliwej porażki 0-2 z Zawiszą!

90:00+2 Ostatnia zmiana w Zawiszy. Hermes zastępuje Vasconcelosa

'90 Druga zmiana w drużynie gości - Luisa carlosa zmienia Piotr Petasz. Sedzia dolicza 3 minuty

'89 Ofiarne uderzenie Bernhardta z 30 metrów bez większych kłopotów wyłapuje Kaczmarek

'88 Carlos wyszedł sam na sam z Perdjiciem i uderzył wprost w nogi golkipera Pasów! Mogło być już 0-3!

'86 GOL! Vasconcelos świetnie wyczekał Perdjicia i strzelił perfekcyjnie na 2-0 dla gości

'85 KARNY! Masłowski faulowany przez Danielewicza!

'83 Masłowski wyszedł "sam na sam" z Perdjiciem! Chorwat na bramce Cracovii świetnie skraca kąt, a akcje neutralizuje wracający Nykiel

'81 Perdijić dalekim wyjściem poza pole karne powstrzymuje Carlosa przed dopadnięciem futbolówki

'80 Zmiana w drużynie Zawiszy. Wojciechowski zmienia Wójcickiego

'79 Kolejne złe wieści. po faulu i żółtej kartce dla Żytki Pasy tracą stopera na mecz derbowy. Kartka dla Żytki powoduje, że zawodnik ten będzie musiał pauzować w kolejnym spotkaniu

'78 Lewczuk! Słupek po strzale z linii 16 metra! Cracovia po stracie bramki nie może się podnieść i zaraz może być 0-2

'75 Niesamowita kacja Bernhardta, który rozpędził się z piłką i minął kilku rywali. Zatrzymał go dopiero taktycznym faulem Masłowski. Zawodnik Zawiszy ukarany żółtą kartką

'73 GOL! Skrzyński świetnie dograł z rzutu rożnego na głowę Kamila Drygasa , a ten z bliska wpakował futbolówkę do sieci, Niedowierzanie na trybunach! Prowadząca grę Cracovia przegrywa z Zawiszą 0-1

'72 Ależ było niebezpiecznie ! Uderzenie Masłowkiego broni Perdjić,a przed dobitką do pustaka Pasy broni Nykiel!

'70 Marciniak ze stałego fragmentu gry trochę za mocno i piłka wychodzi za linię końcową.

'67 Druga zmiana w Cracovii. Szeligę zastępuje Bernhardt

'65 I tym razem było już nacznie lepiej! Do rzutu wolnego z 25 metrów podszedł Marcinika, ale niesygnalizowanie uderzył w okolice "okienka" Boljević. Strzał Czarnogórca wspaniałą paradą broni Kaczmarek

'64 Mocne uderzenie Boljevicia z rzutu wolnego z 30 metrów - wprost w nogi obrońców

'62 Groźny atak Zawiszy w polu karnym i przebijanka w powietrzu, zakończona faulem Skrzyńskiego na Żytce

'61 W obrębie opola karnego świetnym zgraniem an jeden kontakt posiali się Straus i Ntibazonkiza. Przed strzałem tego pierwszego powstrzymało wyjście Kaczmarka

'58 Marciniak o tym, że jest na boisku przypomniał świetnym zagraniem do Dudzica, który jednak nie zdołał swoim strzałem pokonać Kaczmarka.

'56 Spodziewana zmiana w drużynie pasów. Stebleckiego zastępuje Dudzic

'54 Mogła być dobra szansa dla Pasów, ale zagranie Boljevicia do Saidiego było zbyt krótkie i obrońcy przejęli piłkę.

'52 Carlos znowu uciekł Nykielowi lewym skrzydłem, ale tym razem jego ofiarne dośrodkowanie przyjmuje w polu karnym Żytko

'50 Strzał Vasconcelosa wprost w rękawice bramkarskie Perdjicia

'47 Niesamowite emocje już od pierwszych sekund! Kapitalna akcja Strausa, którego strzał zblokował któryś z defensorów. Z kontrą wyszedł Carlos, minął Nykiela i uderzył miękko przy dłuższym słupku. Końcówkami palców na róg futbolówkę sparował Perdjić!

'46 Zaczynamy drugą połowę

45:00+2 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy oglądaliśmy świetne widowisko, w którym zabrakło jedynie bramek

'45 Rzut wolny z 20 metrów dla Zawiszy! Sebastian Dudek strzela po ziemi, wprost w mur Pasów. Sędzia dolicza 2 minuty

'41 Groźnie pod bramką Pasów po wrzutce z wolnego w wykonaniu Skrzyńskiego, ale piłkę ofiarnie piąstkuje Perdjić. Z kontrą wychodzą Pasy i po podaniu Nykiela sam na sam z Kaczmarkiem wyszedł Steblecki. Młody zawodnik Cracovii usiłował wziąć doświadczonego golkipera na zamach, ale zabrakło mu miejsca, by wbić ją do "pustaka"N

'38 Danielewicz uderzał z bliska z pół-woleja, ale w groźnej sytuacji fatalnie przestrzelił

'36 Powinno być 1-0 dla Pasów! K a pitalnie rozegrany rzut wolny! Straus do Danieliwicza, ten do Boljevicia, który stanął oko w oko z Kaczmarkiem i uderzył prosto w bramkarza Zawiszy.

'32 Ależ emocje w ostatniej minucie! Najpierw w dryblig (udany) z Carlosem wdarł się bramkarz Perdjić, po czym Pasy wyszły ze składną akcją zakończoną strzałem Nykiela z ostrego kąta przy dalszym słupku. Piłka prawie się otarła o element bramki i wypadła poza boisko!

'29 Po raz kolejny na murawie Szeliga. tym razem kapitan Pasów robiąc wślizg na Vasconcelosie dostał od Portugalczyka kopniaka w żebra

'25 Szeliga leży na murawie po ostrym wejściu Vasconcelosa. Nasz kapitan potrzebuje pomocy medycznej.

'23 Ależ potężna bomba Boljevicia z 20 metrów! Obok słupka bramki Zawiszy

'22 Uffff... Brak zrozumienia Żytki z Perdijiciem mógł kosztować nas utratę bramki. Szczęśliwie Kamil Drygas nie wykorzystał tego prezentu.

'21 Ach! Świetne podanie Ntibazonkizy z pierwszej piłki 'w ciemno' do wybiegającego Boljevicia. napastnika pasów powstrzymuje przytomnym wyjściem Kaczmarek

'20 Lewczuk agresywnie atakuje rozpędzającego się Sebastiana Stbeleckiego, ale i tym razem sędzia nie sięga do swojej kieszonki z kartkami

'17 Bardzo ładne rozegranie w trójkącie Boljevicia ze Stebleckim kończy się jednak bez uderzenia

'15 Niesygnalizowane uderzenie Stebleckiego sprzed pola karnego sprawia, że z ogromnym trudem łatwy strzał odbija Wojciech Kaczmarek

'11 Danielewicz świetnie wypatrzył wybiegającego na szpicy Boljevicia i obsłużył go dokładnym podaniem. Czarnogórzec nie zachował jednak zimnej krwi i minimalnie spalił,

'10 Doskonała akcja na jeden kontakt w wykonaniu Cracovii, zakończona uderzeniem nachodzącego na piłkę z prawego skrzydła Krzysztofa Nykiela ! Strzał blokują obrońcy

'9 Ziajka beznadziejnym dośrodkowaniem kończy długo rozwijającą się akcję Zawiszy pod polem karnym Pasów.

'7 Brzydki faul Bojlevicia na Carlosie,ale na razie obyło się bez żółej kartki dla Czarnogórca

'5 Płaskie dośrodkowanie Skrzyńskiego w pole karne i piłka opuszcza boisko

'3 Ntibazonkiza pogubił się w dryblingu i stracił futbolówkę an rzecz Masłowskiego, który długim, płaskim, prostopadłym podaniem uruchomił Vasconcelosa. Słaby strzał tego ostatniego bez kłopotów broni Perdjić

'1 Pierwszy gwizdek na wiosnę już za nami! Od pierwszych sekund w natarciu Steblecki,ale jego rajd prawym skrzydłem zatrzymał Andre

12:58 Wczesna pora i ciepła, słoneczna pogoda sprawiła, że krakowianie wybrali raczej spacer po Błoniach niż oglądanie na żywo meczu przy Kałuży, Na razie stadion jest wypełniony może w 1/3 miejsc

12:46 W Cracovii trwa spór między trenerem Wojciechem Stawowym, a dyrektorem sportowym Pasów Piotrem Burlikowskim dotyczący podziału kompetencji. Burlikowski twierdził, że sprowadzony przez niego stoper Tomislav Mikulic "jest gotowy do gry od razu". Odmiennego zdania jest szkoleniowec Pasów, który 31-letniego Chrowata nie umieścił dziś nawet na ławce rezerwowych

12:40 Spotkanie rozgrywane jest o dosyć nietypowej jak na polską ligę godzinie. Spowodowane jest to trwającymi w Soczi 24. Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Już o 18:30 na dużej skoczni o kolejny złoty medal powalczy Kamil Stoch. Obszernych relacji z tych zawodów posłuchac będzie można w naszym programie "Sport w Radiu Kraków"

12:35 W pierwszym składzie nie znalazło się miejsca dla żadnego ze sprowadzonych w zimowym okienku transferowym piłakarzy. Kibice będą mieli jednak szanse na zobaczenie w akcji Denissa Rakelsa. Łotysz spotaknie zacznie na ławce rezerwowych

12:25 Dzisiejszy mecz będzie starciem dwóch drużyn, które w tym sezonie pełnią rolę beniaminków. W pierwszym spotkaniu w rundzie jesiennej w Bydgoszczy "Pasy" przegrały 0 do 2. Szykuje się więc okazja do rewanżu na osłabionej kadrowo ekipie Zawiszy