Podopieczne trenera Bogdana Serwńskiego po raz pierwszy w tym sezonie uległy Atomowi Trefl Sopot . Po dwóch weekendowych spotkaniach na własnym terenie "Mineralne" w stanie rywalizacji remisują 1-1 . W dzisiejszym meczu Małopolanki uległy rywalkom dopiero do tie-breaku.

Teraz rywalizacja do trzech zwycięstw przenosi się do Sopotu. Dwa najbliższe spotkania, które mogą wyłonić finalistę Mistrzostw Polski zostaną rozegrane za tydzień 13 i 14 kwietnia. W drugiej półfinałowej parze, po dwóch meczach Tauron MKS Dąbrowa Górnicza również remisuje z Aluprofem Bielsko-Biała.

Bank BPS Muszynianka Fakro 2- 2 Atom Trefl Sopot
(19-25,26-24,23-25,25-21)

Skład Muszyny: Werblińska, Dziękiewicz, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Kaczmar, Popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Rousseaux, Jagieło, Maj, Serena

Skład Atomu: Zenik, Coimbra, Bełcik, Pykosz, Podolec, Shelukhina, Wilk, Wojcieska, Kwiatkowska, Łukasik, Kuziak, Cabrera, Rourke, Kaczorowska

Relacja punkt po punkcie:

TIE-BREAK:

13-15 KONIEC MECZU! Atom wygrywa drugi mecz w Muszynie i wyrównuje stan rywalizacji

12-14 Piłka meczowa dla Atomu po bloku Julii Shelukhiny

11-12 Kinga Kasprzak po ciasnym skosie minimalnie poza linię boczną

11-11 Poteżna zagrywka Valentiny Sereny wyłamuje ręce rywalki

10-11 Klaudia Kaczorowska na kolanach po uderzeniu Kingi Kasprzak

8-10 Rachel Rourke ścięła nieprzyjemnie do obrony piłkę i uderzyła przed 9. metrem.

7-8 Nieporozumienie zawodniczek Atomu i bliskie odrobienia sporych strat są Muszynianki

5-8 Zmiana stron boiska. Atom niestety jest już o 7 punktów od wyrównania stanu rywalizacji

5-7 Coimbra bardzo mocni i na szczęście dla Muszynianek-poza boisko.

3-7 Rachel Rourke po prostej w linię boczną ! Ucieka zwycięstwo Muszyniankom

3-6 Czwarty punkt zdobyty blokiem przez zawodniczki Atomu

3-5 Werblińska wprost w blok rywalek

1-4 Shelukhina blokuje Sanje Popović. Trener Serwiński prosi o czas.

1-3 Popović w antenkę! Niedobrze....

1-1 Rachel Rourke z całej siły!

1-0 Udana kiwka Agnieszki Bednarek-Kaszy rozpoczyna 5. seta

IV SET:

25-21 BĘDZIE TIE-BREAK! Muszynianka wyrównuje stan meczu

24-20 Kiwka Sereny kompletnie dezorientuje rywalki. Piłka setowa dla Muszyny

23-20 Przejście linii środkowej boiska przez Cabrerę.

22-19 Cabrera nie do obrony po protej. Pilka dotknęła jeszcze dłoni bloku Muszyny

21-18 Shelukhina! Atom jeszcze nie traci nadziei.

19-17 Ależ technika Werblińskiej! Zawodnickzi Atomu mogły tylko stać i patrzeć na idealne, plasowane uderzenie po prostej w linię!

18-16 Uderzenie Coimbry fenoenalnie broni blok Dziekiewicz-Serena

16-16 Kinga Kasprzak idealnie wycelowała w linię 9. metra i wyprowadziła Muszynianki na prowadzenie.

14-16 Druga przerwa techniczna i z dalekiej podróży w tym secie wróciły zawodniczki Atomu.

13-14 I na prowadzeniu są sopocianki. Udany atak Rachel Rourke

12-12 Bo i rozsypało się 6-punktowe prowadzenie Muszyny. Kolejny raz kiwką Cabrera

12-10 Coś się teraz zacięło w grze Muszyny. O przerwę prosi tym razem trener Serwiński

12-9 Udany blok Coimbry.

12-7 Bednarek-kasza po prostej nie daje szans Izabeli Bełcik.

11-6 Minimalnie niecelnie podcięta zagrywka Sanji Popović.

10-5 O czas prosi trener Grabowksi, Muszynianki uciekają !

7-5 Kiwką nad blokiem z i prosto w linie boczną Bednarek-Kasza.

5-3 Ze skrzydła potężnym, mijającym blok uderzeniem punkt zdobywa Bednarek-Kasza

3-3 Sanja Popović obija blok i zdobywa punkt wyrównujący dla Muszyny.

2-3 Beznadziejny atak Coimbry spokojnie broni blok Mineralnych.

1-2 Erica Coimbra dotyka siatki i punkt ląduje na koncie Muszynianki.

0-1 Żółtą kartką ukarany trener Serwiński. To oznacza, że zagrywke i punkt maja jednak sopocianki

III SET:

23-25 Seta jednak niestety kończy Atom, który znów wychodzi na prowadzenie

23-24 Z przechodzącej pilki uderza Sanja Popović! Jeszcze jest szansa!

22-24 Obroniona piłka setowa nr. 1

21-24 Piłka setowa, Nieliczni fani z Sopotu krzyczą: "Ostatni". na boisko wejdzie Ola Jagieło za Kingę Kasprzak

21-22 Trener Grabowski prosi o czas. Teraz na fali są Mineralne.

20-22 Kinga kasprzak po skosie nie daje szans Łukasik. Po punkcie łapie się jednak za kolano z grymasem bólu na twarzy

19-22 Drugi czas dla Bogdana Serwińskiego. Ucieka zwycięstwo w tym secie!

19-20 Uderzenie Popović ze środka- niestety autowo.

17-17 Izabela Bełcik nie daje Paulinie Maj szans na obronę mocnej zagrywki.

16-15 Muszynianka prowadzi na drugiej przerwie technicznej

15-15 Coimbra obija blok Muszyny i mamy wyrównanie

14-12 Kinga Kasprzak psuje zagrywkę, ale piłka leciała tak jakby miała skończyć się asem serwisowym.

12-10 Błąd czterech odbić sopocianek

11-9 Sanja Popović kiwką nad blokiem , trener Atomu prosi o przerwę.

10-9 Atak Coimbry po antence

8-8 Anna Werblińska skutecznie blokuje,a chwile później zdobywa asa na zagrywce.

6-8 As serwisowy Kuziak! Muszyna przegrywa na pierwszej przerwie technicznej.

6-6 Dorota Pykosz kończy składną akcję Izabeli Bełcik.

4-5 Po skosie w aut piłkę posyła Werblińska

4-3 Ależ blok Agnieszki Bednarek-Kaszy! Piłka po uderzeniu Coimbry odbija sie jak od ściany

2-2 Rachel Rourke najpierw skutecznie, chwile później uderza w aut.

0-1 Kinga Kasprzak posyła atak w siatkę.

II SET:

26-24 W Muszynie mamy remis!

24- 24 Blokuje Rourke i mamy wyrównanie! bardzo teraz na podopieczne krzyczy trener Bogdan Serwiński

24-22 Dziękiewicz broni blokiem! Piłka setowa

23-22 Ponownie Cabrera i już tylko 1-punktowe prowadzenie Muszyny

23-21 Cabrera huknęła po bloki nie do obrony. Nerwowo w końcówce drugiego seta

22-19 Dynamiczny, agresywny atak Izabeli Bełcik

22-18 Tym razem o przerwe prosi trener Grabowski. Muszyna bliska wygrania tego seta!

20-17 Przerwa dla Banku BPS Muszyny.Wymyka sie powoli z rąk wysokie prowadzenie

20-15 Łukasik dramatycznie odbija niechybnie lecącą w boiska piłkę. W rewanżu jednak Serena była bezbłędna

18-14 Rourke wykorzystała zasięg i nad blokiem przeniosła piłkę w sam środek boiska gdzie nie było nikogo kto mógłby to asekurować.

17-13 Atak z drugiej linii Rachel Rourke

16-11 Sanja Popović wyprowadza koleżanki na wysokie prowadzenie na drugiej przerwie technicznej

14-10 Agnieszka Bednarek-Kasza po bloku Kaczorowskiej i piłka wypada za linie boczną -punkt dla Mineralnych.

12-9 Valentina Serena posyła bardzo trudną zagrywkę i rywalka nie daje rady odratowac akcji

10-7 Nieudana kiwka Werblińskiej , chwile później atak Cabrery po lewym narożniku linii 9. metra

9-6 Cztery punkty z rzedu straciły Muszynianki i trener Serwiński zdecydował się poprosić o czas.

9-4 Cabrera po lewym narożniku i dwa punkty już odrobione przez Atom.

8-2 Wysokie prowadzenie Muszyny na pierwszej przerwie technicznej

7-2 Sanja Popović między rywalkami, po skosie, bardzo precyzyjnie- punkt dla Muszyny

5-2 O czas prosi Adam Grabowski, trener Atomu Trefl Sopot

4-2 Piękny atak po prostej, wzdłuż linii Rousseaux

2-2 Coimbra po skosie zdobywa punkt dla Atomu

1-0 Lepiej drugiego seta rozpoczyna Muszyna.

I SET:

19-25 Atak w aut Agnieszki Bednarek-Kaszy i pierwszy set niestety wygrywają sopocianki

19-24 Ajj! Gałgał-Anioł w siatkę na zagrywce. Piłka setowa dla Atomu!

18-22 Rousseaux i coraz bliższe odrobienia strat są Muszynianki

17-21 Przejście linii środkowej przez Rourke i kolejny punkt dla Banku BPS

16-21 As serwisowy Anny Kaczmar. O przerwę prosi trener Grabowski

14-21 Podwójna zmiana w Muszynie. Sanja Popović i Valentina Serena schodzą, wejdą natomiast Helene Rousseaux i Anna Kaczmar.

13-20 Kaczorowska obiła piłkę o ręce Popović i umieściła piłkę w boisku.

12-19 Bełcik do Coimbry, a ta potężnie kończy atak Atomu.

11-18 Wielkie show Rachel Rourke! Australijka zanotowała 2 asy serwisowe z rzędu.

11-16 Także na drugiej przerwie technicznej wysokie prowadzenie Atomu.

11-14 Kolejny skuteczny blok Shelukhiny

10-12 Mimo wysokiego bloku potężnie w okolicy 9 metra piłke umieszcza Ola Jagieło

10-11 Skuteczny blok Jagieło i Werblińskiej, Atakowała potężna Rachel Rourke. o przerwę prosi trener

8-11 Z jednej nogi atakuje Gajgał-Anioł, która wymusiła na rywalkach blok autowy

7-10 Znów Gajgał-Anioł między rękoma bloku Atomu

5-9 Katarzyna Anioł i Mineralne zaczynają odrabiać spore straty z początku seta

4-8 Dobra Kiwka Anny Werblińskiej.

3-8 Kaczorowska obiła blok Muszyny i na prowadzeniu podczas pierwszej przerwy technicznej są "Atomówki"

3-6 Ładna obrona Pauliny Maj i po skosie punkt zdobywa Werblińska

1-6 Krótki atak Bełcik i odskakują goście

1-2 Sprytnie kiwką zagrała Valentina i jest pierwszy punkt dla Muszyny

0-4 Trener Serwiński prosi o czas dla swojego zespołu. Źle zaczęły ten mecz Muszynianki

0-3 Jagieło uderzyła poza bosiko i już 3-punktowe prowadzenie Atomu

0-1 Coimbra blokiem zatrzymuje atak Bednarek-Kaszy i poczatek meczu lepszy dla sopocianek

14:01 Zawodniczki zakończyły już rozgrzewkę i za kilka chwil rozpocznie się drugie półfinałowe starcie gigantów-wciąż aktualnych mistrzyń i wice-mistrzyń Polski

13:56 We wczorajszym meczu siatkarki z Muszyny udowodniły, że w tym sezonie mają patent na wygrane z Atomem. "Mineralne" pokonały "Atomówki" 3:1 po raz trzeci w tym sezonie. Dwa pierwsze zwycięstwa miały miejsce jeszcze w sezonie zasadniczym.

13:50 W innym półfinałowym boju, w którym mierzą sie Aluprof Bielsko-Biała oraz Tauron MKS Dąbrowa Górniczana razie jest remis 1-1.