Kolejne półfinałowe spotkanie już w niedzielę. W Muszynie oczywiście nie zabraknie Radia Kraków. Zapraszamy do śledzenia pełnej transmisji tego spotkania na na szej stronie internetowej www.radiokrakow.pl. Tu również znaleźć można relację pisemną "punkt po punkcie".

Bank BPS Muszynianka Fakro 3 - 1 Atom Trefl Sopot
(25-17,19-25,25-22,25-22)

Skład Muszyny: Werblińska, Dziękiewicz, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Kaczmar, Popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Rousseaux, Jagieło, Maj, Serena

Skład Atomu: Zenik, Coimbra, Bełcik, Pykosz, Podolec, Shelukhina, Wilk, Wojcieska, Kwiatkowska, Łukasik, Kuziak, Cabrera, Rourke, Kaczorowska

IV SET:

25-22 KONIEC MECZU! BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO WYGRYWA PIERWSZE PÓŁFINAŁOWE SPOTKANIE

23-21 Kapitan Muszynianki Ola Jagieło perfekcyjnie uderza po skosie!

22-21 Niepilnowana Helene Rousseaux dostała pilkę na poziomie siatki i potężnie uderzyła , ale w taśmę.

22-19 Myli się po raz kolejny Rourke, uderzając daleko poza boisko.

20-19 Kaczorowska zdobywa asa serwisowego! Jeszcze będzie nerwowo w hali w Muszynie

19-16 Kolejny dobry atak Kingi Kasprzak po skosie.

17-15 Kaczorowska w out i o przerwę prosi trener Atomu

15-15 Między rękami bloku Kinga Kasprzak! Rewelacyjnie doświadczona zawodniczka Mineralnych

13-13 Bardzo duży błąd w zagrywce Aleksandry Jagieło.

12-11 Atakowała Rousseaux ,ale sędzia doliczył Muszyniankom punkt jeszcze zanim piłka dotknęła ziemi. Zawodniczka Atomu dotknęła siatkę.

9-11 Rourke skutecznie blokowała atak Oli Jagieło, od której piłka odbiła się jeszcze po dotknięciu jej przez Australijkę.

9-9 Pilka wyszła na out, ale jeszcze po rękach bloku Atomu.

6-9 Australijka skutecznym atakiem minęła antenkę o szerokość słomki. Kolejne punkty dla Atomu!

6-8 Dobry odbiór Marioli Zenik, ale atak nieclenie kończy Rachel Rourke

5-8 Na pierwszej przerwie technicznej nadal lepsze sopocianki.

5-7 Kinga Kasprzak po prostej mija blok Atomu.

3-7 Niewiarygodne błędy Muszynianke. tym razem niecelnie uderzała Popović

2-3 Agnieszka Bednarek-Kasza wyczekała z blokiem Rachel Rourke i skutecznie powstrzymała atak rywalki.

1-0 Piękna i chyba pierwsza tak skuteczna kiwka w wykonaniu Sereny

III SET:

25-22 KONIEC SETA! 2-1 prowadzą Muszynianki, które podniosły się z kolan w tym secie i wykorzystały skutecznie wszystkie błędy rywalek.

24-22 Ola Jagieło po bloku rywalek i mamy piłkę setową!

23-21 Błędy Atomu skutecznie wykorzystują Mineralne. Już blisko drugiego seta

20-21 Kolejny as serwisowy-tym razem na zagrywce Kinga Kasprzak.

19-20 Skuteczny blok Eleonory Dziękiewicz.

18-19 Podwójne odbicie rywalek i z 3-punktowej przewagi Atomu Muszynianki wyszły na 1-punktowe prowadzenie.

17-18 Anna Kaczmar zmienia Sanję Popović, a Helene Rousseaux Valentinę Serenę

16-17 Agnieszka Bednarek-Kasza zdobywa as serwisowy!

14-17 Do trzech razy sztuka. Tyle okazji miała Brazylijka Coimbra, ale w końcu zdobyła punkt dla Atomu.

13-16 Popović blokowana przez Shelukhinę, chwilę później as serwisowy Rourke. Druga przerwa techniczna

12-13 As serwisowy Velentiny Sereny!

10-13 Kolejny błąd Muszyny. na zmianę decyduje się trener Banku BPS. Za Werblińską na boisko wchodzi Kinga Kasprzak.

10-12 Nieudane uderzenie Sanji Popović, chwile później atak Coimbry i trener Serwiński prosi o przerwę.

9-9 Atak skrótem Eleonory Dziekiewicz

8-8 Jedna z dłuższych wymian, zakończona piękną obroną piłki przez Paulinę Maj i niecelnym atakiem Oli Jagieło.

8-7 Na pierwszej przerwie technicznej lepsze Muszynianki

7-7 Popović tyleż potężnie co niecelnie i goście odrabiają straty.

7-4 Dziękiewicz pięknie zatrzymała przechodzącą piłke przy siatce.

5-3 Anna Werblińska uderzyła prosto w mur. Na jej szczęście piłka wracając na połowę Muszyny wypadła za linie boczną.

4-3 Potężnie Agnieszka Bednarek-Kasza po bohaterskim przyjęciu Pauliny Maj.

3-2 Bardzo mocno Popović,ale w antenkę.

2-0 Teraz mieliśmy małą kontrowersję. Początkowo sędzia przyznał punkt Atomowi, ale po rozmowie z asystentem cofnął decyzję i dodał oczko do stanu Muszyny

1-0 Lepiej zaczynają gospodynie.

II SET:

19-25 Koniec drugiego seta,w którym lepsze były sopocianki.

19-24 Nieporozumienie Rousseaux i Pauliny Maj. Będzie piłka setowa dla Atomu.

19-22 Skuteczna kiwka nad blokiem w wykonaniu Jagieło.

18-22 4 odbicia w zespole Muszyny. W miejsce Werblińskiej pojawia się Rousseaux

17-19 W miejsce Sanji Popović na boisku pojawia się Kinga Kasprzak.

15-18 Zakręciło się zapewne mocno w głowie Izabeli Bełcik. Zawodniczka Sopotu przyjęła na twarz potężne uderzenie Sanji.

14-16 Rachel Rourke w siatkę na serwisie ku uciesze 1000 kibiców z Muszyny

13-16 Trzypunktowe prowadzenie Atomu na drugiej przerwie technicznej drugiego seta

13-15 Rourke próbowała za bardzo w boczną linie i kolejny punkt ląduje na koncie Muszyny!

12-15 Bednarek-Kasza przełamuje atakiem ręce Łukasik

11-14 Znów rytm zaczynają łapać gospodynie. Tym razem to trener sopocianek prosi o przerwę

10-14 Agnieszka Bednarek-Kasza ładnie po przekątnej kończy atak.

8-14 Rourke po prostej w 9. metr.

8- 13 Znów niefrasobliwe zagranie Muszynianek, które pogubiły się w ustawieniu. Kolejna przerwa dla trenera Serwińskiego.

7-11 Bezbłędny serwis Izabeli Bełcik i zawodniczki Atomu znów uciekają.

7-8 Składna akcja Muszynianki zakończona uderzeniem Eleonory Dziękiewicz w środek boiska.

6-8 Przebudziły się nieco "Mineralne". Mimo to, na pierwszej przerwie technicznej lepsze sopocianki.

5-7 Teraz już bez wątpliwości! As serwisowy Agnieszki Bednarek-Kaszy

2-7 Wydawało się, że będzie punkt nr 3 dla Muszyny, tymczasem, piłka jednak nieznacznie minęła linię boczną po uderzeniu Popović.

1-6 Falstart w tym secie Muszynianek. O przerwę prosi trener Serwiński, który słusznie denerwuje się na podopieczne, bo wszystkie punkty dla sopocianek padały po ich głupich błędach.

1-4 Atakowała po prostej Dziękiewicz, ale w bloku lepsza Shelukhina

1-2 Już gramy. Dwukrotnie dla Atomu punktowała Coimbra

I SET:

25-17 Agnieszka Bednarek-Kasza blokiem i mamy 1-0 dla Muszynianki!

23-16 Coimbra przekombinowała i za chwilę kibice będą domagać się "Ostatniego"

21-16 Sanja Popović po prostej minimalnie niecelnie

21-15 Kolejna przerwa dla Atomu Trefl. Muszyna już blisko zdobycia pierwszego seta

20-14 To już szósty punkt z rzędu Muszynianek. pojedynczy blok Valentiny Sereny

18-14 Kolejna przerwa, tym razem na prośbę trenera Atomu.

17-14 Kolejna wspaniała obrona uderzenia Rourke w wykonaniu Maj,

16-14 Sanja Popović po bloku i na drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu Muszyna

14-14 Po bardzo długiej wymianie atak Kaczorowskiej blokiem odbija Serena. Niestety-piłka uderzyła jeszcze w antenkę.

13-12 Block-out Coimbry. Muszynianka w końcu na prowadzeniu

11-12 As serwisowy Eriki Coimbry. Nie zdążyła z interwencją Paulina Maj.

10-10 Po atomowym serwisie Rourke znakomicie broni Maj, a punkt zdobywa Ola Jagieło.

9-9 I już wyrównanie. Znakomicie Bednarek-Kasza,

6-9 Shelukhina wspomagana przez Rourke skutecznie blokuje atak Jagieło.

6-8 Prowadzenie gości na pierwszej przerwie technicznej pierwszego półfinałowego seta.

5-7 Świetna wystawa Sereny i Dziękiewicz uderza w antenkę,

5-5 Teraz dwa punkty z rzędu, Łukasik uderzyła w taśmę ,

3-4 Drugi serwis już jednak trochę gorszy,a chwilę później słaby atak "Mineralnych" skontrowały sopocianki

3-2 Znakomita zagrywka Bednarek- Kaszy!

1-2 Przekroczenie linii przez Agnieszke Bednarek-Kaszę.

0-1 Pierwszy punkt dla Atomu pada łupem Shelukhiny

12:59 Zawodniczki są już po rozgrzewce. Za chwilę rozpoczynamy!

12:54 W drużynie Atomu zagra Rachel Rourke, najlepsza atakująca ORLEN Ligi. Smaczku dodaje fakt, że Australijka w poprzednim sezonie występowała w Muszynie

12:50 W poprzednich spotkaniach tych drużyn w sezonie zasadniczym dwukrotnie lepsze były zawodniczki Banku BPS. W obu spotkaniach podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrywały 3-1